رفتن به مطلب
Added by Amir

khademi

تازه وارد
 • تعداد ارسال ها

  8
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

70 بار تشکر شده

درباره khademi

مشخصات کاربر

 • جنسیت
  آقا

آخرین بازدید کنندگان نمایه

395 بازدید کننده نمایه
 1. khademi

  همین الان دای چیکار میکنی؟

  دارم به صدا طبل زدنن بچه ها ابتدایی گوش میدم از د ه روز قبل محرم میزن تا ده روز بعد همیشه از سر ظهر شروع میکنن تا 10 شب
 2. khademi

  اولین مسابقه ی نقاشی نودهشتیا

  بازم مسابقه هست یا تعطیل شده
 3. khademi

  روستای گوشه شهنشاه

  روسـتای گوشه شهنشاه از توابع بخش مرکزی شـهرسـتان خرم‌آباد، با مـختصات جـغرافیایی 48 درجـه و 17 دقـیقه طـول شرقی و 33 درجــه و 24 دقیقه عرض شمالی، در 15 کیلومتری شهر خرم‌آباد قرار دارد. این روستا از سطح دریا 1400 متر ارتفاع دارد و آب و هوای آن در فصول بهار و تابستان مطبوع و دلپذیر و در فصول پاییز و زمستان سرد و خشک است.در نزدیکی این روستا، دره‌ای پوشیده از باغ‌های انبوه انار و انجیر وجود دارد.ﺁﺏ ﺷﺮﺏ ﺍﻫﺎﻟﯽ ﺍﺯ ﭼﺸﻤﻪ ﻭ ﺁﺏ ﺑﺎﻏﺎﺕ ﺍﺯ ﺳﺮﺍﺏ (ﺳﺮ ﺳﺮﺁﻭ) ﺗﺎﻣﯿﻦ ﻣﯽ شود به دلیل واقع شدن بقعه شجاع‌الدین خورشید (ﺳﺮﺳﻠﺴﻠﻪ ﺍﺗﺎﺑﮑﺎﻥ ﻟﺮ) به گوشه‌ شهنشاه مشهور می‌باشد.در کنار این آرامگاه،گورستان قدیمی با سنگ ‌قبرهای کهن وجود دارد که بر روی آن‌ها آیاتی از قرآن کریم و کلمات مقدس با نقش‌های برجسته و خط زیبای کوفی کنده‌کاری شده است آرامگاه در زمان شاهوردیخان آخرین اتابک لر ساخته شده است شجاع الدین خورشید به مدت سی سال از آخر قرن پنجم تا اوایل قرن ششم ه.ق(580 – 621) بر ایالات لر کوچک فرمانروایی کرده است. این فرمانروا به واسطه عدالت و دادگستری مقبره وی مورد احترام اهالی قرار گرفته است. پلان مقبره مستطیل شکل و پلان داخلی آن هشت ضلعی و هر ضلع آن 2,5 متر است. سبک معماری گنبد آن دو پوسته و مواد و مصالح آن سنگ، آجر ملات، گچ و ماسه آهک است. ارتفاع گنبد از سطح زمین 12 متر است،در وسط آن قبری است که برروی آن صندوق چوبی کنده کاری شده ای قرار دارد. این اثر به شماره 1920 مورخ 76/6/16 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. ﮐﺎﺭﻭﺍﻧﺴﺮﺍ گوشه شهنشاه یکی از آثار به جای مانده از دوره صفویان در کنار مقبره شجاع الدین خورشید قرار ﮔﺮﻓﺘﻪ و ساختمان این ﮐﺎﺭﻭﺍﻧﺴﺮﺍ دارای 15 اتاق و صحنی به اندازه 300 مترمربع است.کل ساختمان به ﺩﻭ بخش تقسیم شده که بخش پشت ﮐﺎﺭﻭﺍﻧﺴﺮﺍ محل نگهداری چهار پایان و بخش جلو اتاق‌های 9 مترمربعی تشکیل شده که محل استراحت مسافران بوده است.این بنا به شماره 1921 و در تاریخ 16 شهریور 1376 درفهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است ﻻﺯﻡ ﺑﻪ ﺫﮐﺮ ﻫﺴﺖ،ﺩﻭ ﺩﺭﺧﺖ ﺑﻨﻪ،ﯾﮏ ﺩﺭﺧﺖ ﺗﻮﺕ ﻭ ﯾﮏ ﺩﺭﺧﺖ ﺯﺭﺑﯿﻦ ﺍﺯ ﺟﺎﺫﺑﻪ ﻫﺎﯼ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﺭﻭﺳﺘﺎﯼ ﮔﻮﺷﻪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺗﺎﺭﯾﺦ 1387/12/27 ﺩﺭ ﻓﻬﺮﺳﺖ ﻣﻠﯽ ﺑﻪ ﺛﺒﺖ ﺭﺳﯿﺪﻧﺪ. با تشکر از جناب آقای علی محمدی بابت ارسال مطلب و تصاویر البته اشاره کنم زادگاه خودمه خیلی قشنگه خصوصا تو بهار حتما سر بزنید
 4. khademi

  قران، در قران

  1.قران کتابی است که از سوی خالق عالم، نازل شده، و هادیِ به استوارترین راه است، و بشارتگر پاداشِ بزرگیست، به مؤمنان که اعمال صالح انجام می دهند. (واقعه 80/غافر2/شعرا 192/سجده 2/زمر 1/اسراء) 2. قران باید بتأمّل و تأنّی خوانده شود. و باید از آن هدایت و شفا یابیم نه ضلالت و خسارت(مزمل 4/اسراء 82/نمل 92/زمر 41)
 5. khademi

  قران، در قران

  بِسمِ اللّهِ الرَّحمَنِ الرَّحِیم قران، در قران این نوشته مجمل، و بطور تیتر مسائل بیان شده؛ برای بهره وری از آن، باید در آیات اشاره شده کاملاً تأمّل شود. و حتی توضیحات مختصر آنهم بطور خیلی دقیق مورد توجه واقع شود. (چون خواندن مسأله حل شده چندان مفید نیست) تا هر که راهی بسوی پروردگار خویش بگیرد(نبا 39) این دستورات قسمتی از وظایف ما نسبت به کتاب خدا است؛ اما چون ما فقط به روخوانی عادت کرده و ملزم شده ایم؛ اکثریت ما ازعمل با آنها غافل ایم. توضیح: تدبّر در قران وظیفه همگانی بوده، و آن بر منبای ظاهر آیات و مقایسه آنها با یکدیگر و نتیجه گیری طادقانه از انهاست.مانند این آیات 35مائده و 75اسراو51 انعام در می یابیم که وسیله تقوا و اعمال طالح است. اما تفسیر فراتر از ظاهر قران بوده و کاری همگانا نیست. مانند این که عَمَّ یَتَساءَلُون وصف حضرا امیر (س) است.
 6. khademi

  اگه پادشاه بودی چه پستی به نفر قبلیت میدادی؟؟

  مقام دادی مثلا
 7. khademi

  به عکس پروفایل نفر قبلی نمره بده

  10.5
 8. khademi

  اگه پادشاه بودی چه پستی به نفر قبلیت میدادی؟؟

  هیچی
 9. khademi

  اگه پادشاه بودی چه پستی به نفر قبلیت میدادی؟؟

  سرباز
 10. از جونم سیر نشدم بعدش هنوز جوونم ارزوها دارم
 11. اوله مورد قبوله ولی دومی مطمئنی درست گفتی اصلا خوش مزه میشه از کدوم دسته میخوای بگو برات بیارم
 12. خوشحال میشم اصلا جلو چشمام نباشه چون تضمین نمکنم زنده بمونه
 13. khademi

  از چی نفر قبلیت خوشت میاد؟

  تعداد اعتبارش
 14. khademi

  یک فنجان نوشته☕

  همیشه با خودم میگم هیچ وقت به افرادی که پشت حرف میزنن دقت نکن چون حتما تو یه چیزی داری که اونا ندارن پس با خیالت به راهت ادامه بده

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی

×