رفتن به مطلب

تاثیر حرفهای منفی روی کودکان

پست های پیشنهاد شده

«تو آخرش چیزی نمی‌شی»، «تو فقط مایه دردسری»، «پشیمان‌می‌شی، حالا می‌بینی»، «خیلی ابلهی»، «تو هم مثل عمویت بداخلاق هستی» و ...
بسیاری از كودكان بر مبنای همین شیوه گفتگو بزرگ می‌شوند. این روش تربیتی همیشه و برای هر نسلی مخرب است. درواقع كودكان با تمام نشاط و هوشی كه دارند، همان‌گونه كه ما از آن‌ها توقع داریم، بار می‌آیند و سرنوشتشان را پی‌ریزی می‌كنند. بنابراین به‌کارگیری هر جمله منفی واقعاً مخرب است. 
كودكی را فرض كنید كه هنگام بازی از یك درخت بالا رفته است. مادرش با صدای بلند و عصبانی از توی اتاق فریاد می‌زند، می‌افتی، مراقب باش، چقدر تو احمقی، ابله، كودن، بی‌عرضه نفهم و...
همه این نوع خطاب‌ها نه‌تنها در همان لحظه احساسات بدی در بچه‌ها ایجاد می‌كند، بلكه تأثیراتی مثل هیپنوتیزم دارد و مانند بذری در ذهن كودك كاشته می‌شود. در ضمیر ناخودآگاه او عمل می‌كند و تبدیل به حقایق مسلمی در شخصیت كودك می‌شود.
پیام هیپنوتیزم درواقع شخص را تحت تأثیر قرار می‌دهد و فرمان را به‌طور نا هوشیار انجام می‌دهد. همه می‌دانند كه این كار در درمان‌های پزشكی اثر قابل‌ملاحظه‌ای داشته است، اما چیزی كه بیشتر مردم نمی‌دانند، این است كه هیپنوتیزم می‌تواند هرروز اتفاق بیفتد و ذهن بشر،‌ بیشتر هنگام بیداری و در حالت هوشیاری كامل با هیپنوتیزم درگیر است. به عبارتی، ‌هر بار كه ما درباره موضوعی صحبت می‌كنیم، وارد ضمیر ناخودآگاه فرزندانمان می‌‌شویم و برای آن برنامه‌ریزی می‌كنیم. اگرچه اصلاً چنین قصدی نداریم!
● تأثیر پیام بر ضمیر هوشیار و نا هوشیار
ذهن كودك مملو از سؤال‌های مختلف است. به‌طور مثال «من كیستم»، «از كجا آمده‌ام»، «من به چه دردی می‌خورم!» و ... به همین دلیل است كه ذهن بچه‌ها به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای تحت تأثیر عبارت‌هایی است كه ما با جمله «تو ... هستی.» به آن‌ها خطاب می‌كنیم. 
وقتی پیام شما جملاتی از این قبیل باشد: «تو چقدر تنبلی» یا «تو بی‌نظیری» آن‌ها این گفته‌های ما بزرگسالان را مهم می‌دانند و آن را در اعماق ضمیر نا هوشیار خود ثبت می‌كنند. گاهی از بزرگسالان شنیده‌ایم كه «من بی‌مصرف هستم، خودم می‌دانم» این‌گونه عبارت‌های اخطاری منفی، بارها و بارها در بزرگسالی، تأثیر خود را در زندگی فرد برجای می‌گذارد. زیرا این افكار در ابتدای زندگی یعنی درزمانی كه فرد نمی‌تواند درباره حقیقت آن‌ها چون‌وچرا كند، به ذهن او القا شده است. بچه‌ها با خود فكر می‌كنند كه بزرگ‌ترها همه‌چیز را می‌دانند، بنابراین وقتی به كودك می‌گوییم تو دست‌وپا چلفتی هستی یا آتش‌پاره‌ای ممكن است ابتدا با پرخاشگری مخالفت خود را نشان دهد، اما ته دل، با ناراحتی این موضوع را می‌پذیرد. چون شما بزرگ‌ترید و حق با شماست. پیام شما روی هر دو سطح هوشیار و نا هوشیار ضمیر او تأثیر می‌گذارد. 
● ثبت همه اتفاقات در ذهن شما
هر حادثه،‌ صحنه، صدا و حتی هر كلام در مغز ما بایگانی می‌شود. یادآوری تمام این خاطرات تقریباً امكان‌پذیر نیست، اما همه آن‌ها روی چین‌وچروک‌های مغز جا گرفته است. هر چیزی كه ما به‌صورت ارادی و غیرارادی می‌شنویم در مغز ما حك می‌شود، اما ما همه اطلاعات را همزمان به یاد نمی‌آوریم. به‌هرحال كودك هم از این قاعده مستثنا نیست. تابه‌حال به چیزهایی كه وقتی ظاهراً كودكتان حواسش پرت است، درباره او گفته‌اید، فكر كرده‌اید؟! همه‌چیز ارادی یا غیرارادی در مغز حك می‌شود. پس به قدرت فوق‌العاده‌ شنوایی او شك نكنید. این حتی شامل زمانی كه بچه‌ها در خواب هستند و حتی خواب می‌بینند هم می‌شود. 
بنابراین وقتی درباره فرزندتان حرف می‌زنید مراقب باشید و یادتان باشد كه حرف‌های شما به‌طور مستقیم در ذهن كودك ضبط می‌شود. بهترین تأثیر را وقتی می‌گذارید كه كودك شما را زیر نظر دارد و شما نزد دیگران از او تعریف و تمجید می‌كنید. 
● پیام‌های تأثیرگذارتر
ما در زندگی روزمره به كودكانمان پیام‌های ضدونقیضی می‌دهیم. گاهی كه حالمان خوب است می‌گوییم «پسرم بازی بس است. بهتر است كمی بنشینی» و وقتی حالمان خوب نیست و عصبانی هستیم می‌گوییم «بس است دیگر، خفه شو، احمق بی‌شعور» در این موقع ما باحالتی عصبانی با كودك صحبت می‌كنیم كه در ذهن كودك نقش می‌بندد. 
كودك با خود می‌گوید: «پس این چیزی است كه پدر یا مادر در مورد من فكر می‌كنند.» كلماتی كه والدین در زمان عصبانیت به كار می‌برند، به طرز قابل‌ملاحظه‌ای تأثیرگذار است. پیام‌های مثبت به‌اندازه پیام‌های منفی كارساز و ماندگار نیستند. به همین دلیل همیشه و به‌خصوص در مواقع بحران باید با نگاهی نافذ و القای پیام‌های مثبت به او بگوییم: «هر اتفاقی كه بیفتد، تو بازهم برای ما مهمی. تو بهترینی» 

شیوه‌های گفتاری ناصحیح
۱) استفاده از كلمات تحقیرآمیز به‌جای دستورات ساده در موقع آموزش نظم و تربیت؛ مثال: آن را بده به من، بچه خودخواه نفهم.
۲) استفاده از كلمات تحقیرآمیز به شكلی دوستانه و بامزه؛ مثال: آهای گوش‌فیلی! شام آماده است.
۳) مقایسه كردن؛ مثال: تو هم مثل پدرت، آدم بدی هستی.
۴) تهدید كردن؛ مثال: حسابت را می‌رسم! صبر كن یك بلایی سرت بیارم خودت حظ كنی.
۵) صحبت درباره اشتباهات یا ضعف‌های كودك در جمع و در حضور خودش؛ مثال: او خیلی كمروست. نمی‌دانم در زندگی چه‌كار خواهد کرد؟
۶) قضاوت عجولانه؛ مثال: (قبل از این‌كه بدانیم چه اتفاقی افتاده است) تو بی‌خود كردی او را هل دادی بچه بی‌ادب!
۷) استفاده از برانگیختن حس گناه برای كنترل كودك؛ مثال: تو آن‌قدر اذیت می‌كنی كه من مریض میشم. آخرش از دست‌تو می‌میرم!!
حالا زمان مناسبی است كه به فكر رفتار متعادل‌تری باشیم. ما همگی باید این كار را بكنیم؛ باید كمی به رفتارمان توجه كنیم و با پرهیز از به کار بردن جملاتی نظیر مثال‌های فوق می‌توانیم شیوه تربیتی خودمان را بهتر كنیم. در این صورت، ‌هم شما و هم فرزندانتان احساس بهتری خواهید داشت. 
كودكان ذهنشان را به همان ترتیبی سازمان‌دهی می‌كنند كه ما به آن‌ها آموخته‌ایم، پس به نفعمان است كه مثبت بیندیشیم. برای مثال: به‌جای جمله «تو را به خدا، امروز در مدرسه با بچه‌ها دعوا نكن» باید بگوییم: «دلم می‌خواهد توی مدرسه بهت خوش بگذرد و فقط با بچه‌هایی كه دوستشان داری،‌ بازی كنی.»
تفاوت‌های جزئی در گفتار،‌ تأثیر جملات را عوض می‌كند زیرا شیوه عملكرد ذهن تغییر می‌یابد. چرا؟ اگر به كودك بگویید «از درخت پایین نیفتی» ذهن او به‌ناچار به دو موضوع معطوف می‌شود: «انجام ندادن» و «افتادن از درخت» وقتی ما از چنین كلماتی استفاده می‌كنیم، تصاویر آن به‌طور خودكار در ذهن كودك شكل می‌گیرد. می‌توان گفت چیزی كه ما به آن می‌اندیشیم در عالم واقعیت خلق می‌شود. كودكی كه تصویر واضحی از افتادن از درخت در ذهن خود پرورانده، احتمال به زمین افتادنش بیشتر است. پس بهتر است از لغات مثبت استفاده كنیم: «با دقت از درخت بالا برو» . یا به‌جای «نپر وسط خیابان» بهتر است بگوییم «تو هم همراه من از پیاده‌رو بیا».
دردادن دستورالعمل برای هر كار، با كودكان صریح صحبت كنید. گاهی كودك نمی‌داند چطور باید از خود مراقبت كند، بنابراین دستورات ما باید مشخص باشد. بهتر است بگوییم: «محكم و با دودستت كناره‌های قایق را بگیر» تا این‌كه: «اگر بیفتی، من می‌دونم و تو» یا بدتر از آن اگر بیفتی می‌دونی چی به سر من می‌آید.» تفاوت مفهومی این‌گونه جملات بسیار كم است، اما تأثیر كاملاً متفاوتی بر كودك دارد. 
یادگیری به كار بردن چنین جملاتی چندان دشوار نیست، اما آنچه مهم است تمرین و پشتكار فراوان است تا این كار برایمان عادت شود. كلام مثبت به كودكان می‌آموزد تا فكر و رفتاری مثبت داشته و در هر شرایط احساس قدرت و توانمندی‌ كنند.

Image result for upset child

• تشکر 5
لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

انیشتین و ادیسون

بیخودی اینقد بزرگ نشدن....

• تشکر 3
لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، n-a-f-a-s گفته است :

انیشتین و ادیسون

بیخودی اینقد بزرگ نشدن....

100%^_^

• تشکر 3
لینک به ارسال

والا خوبه اونقدی کندذهن بودن اخراجشونکردن

اما ببین با یکم روحیه وتلقیــــــن چی شدن...

دست مامانشون دردنکنه

• تشکر 3
لینک به ارسال

بله درسته وقتی کسی رو با جملاتی مثل باهوش من  نابغه ی من صدا کنیم  قانون انتظار به وسط میان

درست مثل همون دانشمندایی که کند ذهن بودنند ولی جهانو تغغیر دادنند

• تشکر 3
لینک به ارسال

پدر و مادر ها با تفکر اینکه این جملات رو بیان میکنند تا بچه هاشون پیشرفت کنند این حرفا رو میزنند ولی من مخالفم 

این حرف ها نه تنها باعث پیشرفت نمیشه بلکه باعث میشه ادم ی باور غلط از نتونستن و بیهوده دنیا اومدن بهش دست بده

خودش رو مقایسه کنه با دیگران  و سرخورده بشه

در نهایت باعث ایجاد مشکلات روحی میشه

• تشکر 4
لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، niki-hz- گفته است :

پدر و مادر ها با تفکر اینکه این جملات رو بیان میکنند تا بچه هاشون پیشرفت کنند این حرفا رو میزنند ولی من مخالفم 

این حرف ها نه تنها باعث پیشرفت نمیشه بلکه باعث میشه ادم ی باور غلط از نتونستن و بیهوده دنیا اومدن بهش دست بده

خودش رو مقایسه کنه با دیگران  و سرخورده بشه

در نهایت باعث ایجاد مشکلات روحی میشه

ایوووول باریییک

الحق که آجی جونی  خودمی

• تشکر 4
لینک به ارسال
در هم اکنون، A.sanamy.D گفته است :

ایوووول باریییک

الحق که آجی جونی  خودمی

خدا نکنه دیونه 

این واقعیت تو جامعه زیاد شده 

حتی تو مدارس هم گاهی دیده میشه 

و چقدر هم دردناک:cry:

• تشکر 4
لینک به ارسال

آره خیلی بده من خودم با چشمای خودم دیدم

خیلی تو روحیه ی بچه تاثیر منفی میزاره

• تشکر 3
لینک به ارسال

بعضی وقتا توی سرنوشت بچه هم تاثیر می ذاره . 

بعضی از پدر و مادرا فکر می کنن اگه به بچه شون بگن نادون یا بهش بگن هیچی نمیشی تلاش می کنه که پیشرفت کنه ولی تاثیر این تلقینشونو نمی دونن -_-

• تشکر 3
لینک به ارسال

با مطالعه ی اندکی که دارم میدونم که کودکی هر انسانی هرجور که سر شه، در بزرگی هم نسبتابه همون رواله. از مابیل چند نفری که پرسو جو کردم، یکی از کوچگی وابسته به همبازی با دختر بود که الان وضعش خرابه. یکی از کوچیکی سختی هایی بیشتر از سنشو کشید که باعث شد الان با منطق دیگه ای به زندگی نگاه کنه. یکی از کوچیکش با حرفا و طعنه های دیگران بزرگ شد و الان همچنان اعتماد به نفس خیلس پایینی دارع. و صد ها دیگه. بیشتر از نصف افرادای جامعه که در کوچیکی صدمه های روحی و جسمی میبینن در بزرگیشون دارای نقص ها و بعضی اوقات دارای پیشرفت های اونچنانی هستن.

اینم دانسته های منه. حرفای شما دوستان گلم هم متین.

ویرایش شده توسط pouya5660
  • تشکر 3
لینک به ارسال
در در 7 مرداد 1396 در 21:52، pouya5660 گفته است :

با مطالعه ی اندکی که دارم میدونم که کودکی هر انسانی هرجور که سر شه، در بزرگی هم نسبتابه همون رواله. از مابیل چند نفری که پرسو جو کردم، یکی از کوچگی وابسته به همبازی با دختر بود که الان وضعش خرابه. یکی از کوچیکی سختی هایی بیشتر از سنشو کشید که باعث شد الان با منطق دیگه ای به زندگی نگاه کنه. یکی از کوچیکش با حرفا و طعنه های دیگران بزرگ شد و الان همچنان اعتماد به نفس خیلس پایینی دارع. و صد ها دیگه. بیشتر از نصف افرادای جامعه که در کوچیکی صدمه های روحی و جسمی میبینن در بزرگیشون دارای نقص ها و بعضی اوقات دارای پیشرفت های اونچنانی هستن.

من ب شخصه 100درصد با حرفاتون موافقم چون تجربش کردم 

اطرافیانم فک میکنن ک من ادم ادم خجالتیی هستم ولی چون چیزی ازم نمیدونن این حرفو میزنن 

افرادی ک خجالتی هستن با افرادی ک اعتماد ب نفس پایینی دارن زمین تا اسمون متفاوتن ولی همه فک میکنن مثل همن و سعی نمیکنن راجب به حرفاشون کمی فکر کنن 

فقط شنیده هاشونو ب دیگران منتقل میکنن و دنبال چراش نمیگردن و این خیلی تاثیر بدی رو نسل اینده داره

• تشکر 3
لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، YegaN گفته است :

من ب شخصه 100درصد با حرفاتون موافقم چون تجربش کردم 

اطرافیانم فک میکنن ک من ادم ادم خجالتیی هستم ولی چون چیزی ازم نمیدونن این حرفو میزنن 

افرادی ک خجالتی هستن با افرادی ک اعتماد ب نفس پایینی دارن زمین تا اسمون متفاوتن ولی همه فک میکنن مثل همن و سعی نمیکنن راجب به حرفاشون کمی فکر کنن 

فقط شنیده هاشونو ب دیگران منتقل میکنن و دنبال چراش نمیگردن و این خیلی تاثیر بدی رو نسل اینده داره

بله.... ولی از نظر شما اینطوره. و کسی که از بیرون به ظاهر شما نگاه میکنه، یه چیزایی رو با استدلال های بیخود خودش درهم میکنه که نتیجه ی کاذبی هم میده. اما اون احساس نمیکنه. منظورم اینه که مردم ما بدون استدلال درست، افرد هایی که نسبتا شبیه به هم هستند رو باهم هم یکی میبینن. البته تقصیر خاصی هم ندارن. اینجوری یاد گرفتن.

اما یه حرف شما بنظرم کمی نادرسته. بعضی رفتار ها علایم مشابه ای باهم دارند. مثل در این شاخه هم بنظرم اعتماد به نفس پایین، خجالت و حفظ احترام و بی تفاوتی خیلی علایم شبیه به همی دارن. از قبیل سکوت در جمع، استرس، فشار فکری و کمی ناراحتی و...

بنظرم مشکلتونو راحت میتونین حل کنین. مثلا استعدادهاتونو کشف کنید... یا داشته ها تونو ببینید و لذت ببرید و به دیگران بگید. البته نه هرکسی، چون ممکنه ضد حال بزنن و باعث ناراحتی بیشتر و ... بشه. نداشته هاتونم با نوشتن یا نقاشی یا یه کار هنری کع آرومتون میکنه از خودتون خالی کنید.

این باعث پیشرفت میشه و اعتماد بنفس رو بالا میاره. 

• تشکر 2
لینک به ارسال
در 51 دقیقه قبل، pouya5660 گفته است :

بله.... ولی از نظر شما اینطوره. و کسی که از بیرون به ظاهر شما نگاه میکنه، یه چیزایی رو با استدلال های بیخود خودش درهم میکنه که نتیجه ی کاذبی هم میده. اما اون احساس نمیکنه. منظورم اینه که مردم ما بدون استدلال درست، افرد هایی که نسبتا شبیه به هم هستند رو باهم هم یکی میبینن. البته تقصیر خاصی هم ندارن. اینجوری یاد گرفتن.

اما یه حرف شما بنظرم کمی نادرسته. بعضی رفتار ها علایم مشابه ای باهم دارند. مثل در این شاخه هم بنظرم اعتماد به نفس پایین، خجالت و حفظ احترام و بی تفاوتی خیلی علایم شبیه به همی دارن. از قبیل سکوت در جمع، استرس، فشار فکری و کمی ناراحتی و...

بنظرم مشکلتونو راحت میتونین حل کنین. مثلا استعدادهاتونو کشف کنید... یا داشته ها تونو ببینید و لذت ببرید و به دیگران بگید. البته نه هرکسی، چون ممکنه ضد حال بزنن و باعث ناراحتی بیشتر و ... بشه. نداشته هاتونم با نوشتن یا نقاشی یا یه کار هنری کع آرومتون میکنه از خودتون خالی کنید.

این باعث پیشرفت میشه و اعتماد بنفس رو بالا میاره. 

حرفتونو قبول دارم ...حق با شماست ولی رفتار هایی ک مردم نااگاهانه انجام میدن واقعا ناعادلانه شده اخیرا 

• تشکر 2
لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، YegaN گفته است :

حرفتونو قبول دارم ...حق با شماست ولی رفتار هایی ک مردم نااگاهانه انجام میدن واقعا ناعادلانه شده اخیرا 

هرکی به اندازه آگاهی و دانسته های خود عمل میکنه. خیلیا اینشکلی ان. ولی چی میشه کرد جز این که تحمل کنیم. نمیشه کسی رو از اشتباهش باخبر کرد. مخصوصا اگه طرف سنو سالی هم داشته باشه. مردم امروزه مغرورن. غرور بیجاکه باعث خیلی از مشکلات دیگه میشه.

• تشکر 2
لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، pouya5660 گفته است :

هرکی به اندازه آگاهی و دانسته های خود عمل میکنه. خیلیا اینشکلی ان. ولی چی میشه کرد جز این که تحمل کنیم. نمیشه کسی رو از اشتباهش باخبر کرد. مخصوصا اگه طرف سنو سالی هم داشته باشه. مردم امروزه مغرورن. غرور بیجاکه باعث خیلی از مشکلات دیگه میشه.

ناآگاهی = رفتار اشتباه = خودبینی اشتباه = شخصیت اشتباه = جامعه اشتباه^_^

• تشکر 2
لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، YegaN گفته است :

ناآگاهی = رفتار اشتباه = خودبینی اشتباه = شخصیت اشتباه = جامعه اشتباه^_^

صحیح

• تشکر 2
لینک به ارسال
در در 7 مرداد 1396 در 21:52، pouya5660 گفته است :

نگاه کنید

درسته ولی حرف من اینه

اون که سختی گشیده ممکنه رو پای خودش وایسه

منم مشکلو هنوز دارم که تعنه های مادرم رو بشنوم و بچه مردم هنوز هم حرفش در میونه

ولی ای کاش مادر پدرا هم یکم رعایت می کردند

در 6 دقیقه قبل، pouya5660 گفته است :

صحیح

منم موافقم اما

من یه زن تحصیل کرده رو دیدم که این رفتار و داشت وداره

• تشکر 3
لینک به ارسال
در 26 دقیقه قبل، hedeyh2002 گفته است :

نگاه کنید

درسته ولی حرف من اینه

منم موافقم اما

دقیقا طعنه های خانواده و فامیل اولین حرقه تو این صدمه ب کودکه 

مثلا وقتی ی بچه کوچیکو تهدید میکنن مثلا وقتی میگن اگ این کارو کنی قهر میکنم و میرم این جمله تو ناخوداگاه بچه حک میشه و همیشه ترس از دست دادن داره 

این فقط یه پست نبود ک ب اشتراک بذارم ی اخطار بود ب همه ک برگرفته از تجاربمه چون تمامی این حرفا رو من تاثیر گذاشته و من بی دلیل همیشه مضطرب و نگرانم 

فقط میخوام بگم مراقب نسل اینده باشیم شاید دنیارو نجات دادن:)

• تشکر 2
لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، hedeyh2002 گفته است :

نگاه کنید

درسته ولی حرف من اینه

منم موافقم اما

اینکه میگید درسته اما  فرهنگ بین خانواده ها بد شکل گرفته. و این طمع و حسادت در همه بزرگ شده. ما به داشته های خودمون راضی نیستیم. چشممون تو بشقاب دیگرانه. بزای همینه که خانواده ها اینظور رفتار میکنن. دلایل متعددی هست. فقط در هر موارد بنظرم تنها هوش بچه های امروزی برای درک خیلی چیزا کافی نیست. بیشتر از هوش اراده ی محکمه. که وقتی از کودکیمون پایه های اراده تو هر زمینه ای خوب بنا نشه، ساختمان اراده مون در این سطح و سطح هاس بعدی فرو میزیزه.

بنظرم تو یه دورانی از زندگی باید کمی برگشت به عقب و پایه سازی کرد.

در 6 ساعت قبل، YegaN گفته است :

دقیقا طعنه های خانواده و فامیل اولین حرقه تو این صدمه ب کودکه 

مثلا وقتی ی بچه کوچیکو تهدید میکنن مثلا وقتی میگن اگ این کارو کنی قهر میکنم و میرم این جمله تو ناخوداگاه بچه حک میشه و همیشه ترس از دست دادن داره 

این فقط یه پست نبود ک ب اشتراک بذارم ی اخطار بود ب همه ک برگرفته از تجاربمه چون تمامی این حرفا رو من تاثیر گذاشته و من بی دلیل همیشه مضطرب و نگرانم 

فقط میخوام بگم مراقب نسل اینده باشیم شاید دنیارو نجات دادن:)

بله ولی بنظرم بهتره اول مراقب خودمون باشیم. چون شخصیت و رفتار ها و کنش های ما هر جوری که شکل بگیره، رو آیندگانمونم تاثیر میذاره.

همونطوری که پدر مادرای ما از قدیم الگو گرفتند

• تشکر 2
لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، pouya5660 گفته است :

اینکه میگید درسته اما  فرهنگ بین خانواده ها بد شکل گرفته. و این طمع و حسادت در همه بزرگ شده. ما به داشته های خودمون راضی نیستیم. چشممون تو بشقاب دیگرانه. بزای همینه که خانواده ها اینظور رفتار میکنن. دلایل متعددی هست. فقط در هر موارد بنظرم تنها هوش بچه های امروزی برای درک خیلی چیزا کافی نیست. بیشتر از هوش اراده ی محکمه. که وقتی از کودکیمون پایه های اراده تو هر زمینه ای خوب بنا نشه، ساختمان اراده مون در این سطح و سطح هاس بعدی فرو میزیزه.

بله ولی بنظرم بهتره اول مراقب خودمون باشیم. چون شخصیت و رفتار ها و کنش های ما هر جوری که شکل بگیره، رو آیندگانمونم تاثیر میذاره.

همونطوری که پدر مادرای ما از قدیم الگو گرفتند

حرفتون کاملا درسته ..پیش گیری بهتر از درمانه:)

• تشکر 2
لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، pouya5660 گفته است :

اخ گفتی همین مامان خودم یه دونه از همیناست

بخد ا زمستون به دختر دایم گیر می ده می گه چرا اون تو درس بهتره

تابستون به نوی عموم که چرا اون خونه داری بلده

• تشکر 4
لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، hedeyh2002 گفته است :

بله.... بنظرم نمیشه اونارو درست. چون هم الگوهای اونا از قدیمه و همه با پیشرفت تکنو لوژی انتظار هاشون بالاترم رفته. همونطور که گفتم بهتره ما فعلا رفتار ها و کنش هامونو درست سازماندهی کنیم که آیندگان به مشکل نخورند.

• تشکر 3
لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، hedeyh2002 گفته است :

اکثریت دخترا مشکلمون همینه ...ولی نمیدونم چرا روز ب روزم بدتر میشه ...من ب شخصه توتابستونم ب درس خوندنم گیر میدن

در 2 ساعت قبل، pouya5660 گفته است :

بله.... بنظرم نمیشه اونارو درست. چون هم الگوهای اونا از قدیمه و همه با پیشرفت تکنو لوژی انتظار هاشون بالاترم رفته. همونطور که گفتم بهتره ما فعلا رفتار ها و کنش هامونو درست سازماندهی کنیم که آیندگان به مشکل نخورند.

البته ی کار هم میشه کرد اینک هم ب حرف اونا گوش بدیم هم وقتی راضی شدن و دست از سرمون برداشتن ب کار خودمون برسیم البته از نظر اخلاقی یکم ناجوره ولی خب حداقلش  بهتر از اینه ک اون کارو انجام ندیم 

و تا شب هم اعصاب خودمون داغون باشه هم خانواده

ویرایش شده توسط YegaN
  • تشکر 2
لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، pouya5660 گفته است :

اره درست می کی اما چرا اونا یکم فکر خواسته های ما نیستن

در 2 ساعت قبل، YegaN گفته است :

اکثریت دخترا مشکلمون همینه ...ولی نمیدونم چرا روز ب روزم بدتر میشه ...من ب شخصه توتابستونم ب درس خوندنم گیر میدن

چون انتضارشون بیشتر شده

• تشکر 3
لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...