رفتن به مطلب
Added by Amir

Added by Amir

پست های پیشنهاد شده

ابوالهول یا سفینکس (موجود افسانه ای که بدنی شبیه شیر و سرو بدن شیبیه به انسان دارد ) این احتمالا یکی از مهم ترین کشفیات بر روی سیاره زمین بوده است !!
اولین کسی که این رو کشف کرد "شوالرد لوبس " بود او یک باستان شناس معروف مصری بود که کتابهای بسیاری نوشت ..او و دخترش لوسی لیمی یک درک عمیقی از علم هندسه ی خاص و تمدن مصریان اشکار کردند .

حال بر روی مجمسه ی الوالهول سائیدگی و نقش های بریدگی وجود دارد که کاملا از نقش های بر روی ساخته های دیگر در مصر متفاوت است ..بطرف پشت ابولهول برشهایی به عمق 12 فوت بر سطح ان موجود است این شکل ها به نظر میرسد به وسیله اب صاف شده باشند در مقابل بقیه ی بناها و سازه هایی که توسط مصریان ساخته شده که فقط در معرض باد و شن قرار داشته اند ..
اخرین باری که اب بر سطح مصر وجود داشته بر میگرده به 12000 سال پیش یعنی پایان عصر یخبندان اخر 
دانشمندان معتقدند پس از عصر یخبندان ابوالهول صدمه ی شدیدی دیده پس از اینکه برای 8000 سال زیر شن پوشانده شده به هر حال صورت ان بالای شن قرار داشنت..و به تحت تاثیر اب و هوا بودن ادامه داده 
مصریان ابولهول را نساختند انها ان را ترمیم کردند البته مصرشناسان کند بودند تا به این کشف باورنکردنی جدید موافق شوند اما فکر میکنم بدونم چرا 
ببینید حدود 5000 باستان شناس مصری در دنیا وجود دارد که همگی انها تقریبا در بیشتر راه ها در این باره با هم موافقند ..بیشتر ان ها با عصر اهرام موافقند همه باستان شناسان مسلمان هستند با اندکی استثنا و کتاب مقدسشونم انیل و تورات و ..کتاب مقدس میگه دنیا در 6000 سال پیش به وجود اومد همونطور که در کتاب مقدس نیز امده ..پس اگر یک دین دار بخواد بگه این سازه 8000 سال عمر دارد او کتاب مقدسش را زیر پا گذاشته پس انها در این باره هیچ گاه حرفی نمیزنندذ
ابوالهول رو به سمت ویژه ای دارد این یک جهت و نشانه نجومی است !!
ابوالهول شکلی شبیه شیر دارد و اگر در همان زمانی که مصر شناسان میگن ساخته شده بوده فقط 2500 سال پیش بوده پس هنگامی بوده که صورت فلکی گاو در اسمان بود 
تنها زمان منطقی برای شروع ساخت این سازه عظیم باید زمانی بوده باشد که صورت فلکی شیر در اسمان بوده باشد یعنی هزاره یازدهم پیش از میلاد (12-13 هزار سال پیش )زمانی که دقیقا با یافته های جدید که میگوید ممکن است ان هنگام ساخته شده باشد مطابقت میکند
ابولهول بزرگترین پیکره بر روی زمین است ما میدونیم که ان توسط بر بر های پشمالو ساخته نشده اونم با دست خالی و بدون ابزار الات پیشرفته و مدرن بلکه به دست تمدنی خبره و همچنین کسانی که امروزه بر روی زمین میشناسیم ساخته نشده (البته در این باره مدرک کافی نیست ولی شواهد اینو میگه ) ایا در دوران ماقبل تاریخ انسان از علمی که امروز داشته بیشتر میدانسته ؟ این تکنولوژی و دانسته ها از چه منبعی به انها رسیده؟

  • تشکر 4

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ابوالهول را با کمی تفاوت میتوان در سه فرهنگ و تمدن یافت.اولین و قدیمی ترین آن مصر که طبق گفته باستان شناسان مربوط به 2500سال قبل از میلاد و در دوره مصر قدیم و اولین سلسله های فراعنه است.

در بعضی از مطالب گفته شده این موجود سنگی برای محافظت اهرام مصر از شر شیطان ساخته شده ولی به نظر من درست نیست چون در اون زمان مصر اصلا اهرام نداشته و اولین هرم به دستور خفرع ساخته شده که مدتها بعد از پیدایش ابولهول بوده.

عده ای هم میگن این بنا به افتخار فراعنه مصر که نمایانگر خدا بر روب زمین بوده ساخته شده و تجسم لقب رع- خرافت بوده ولی این هم دور از واقعیته چون فراعنه مصر در زمان مصر قدیم خودشون رو فرعون نمی نامیدند و فقط لقب  پادشاه رو داشتن.

اینکه این بنا چرا و توسط چه کسی ساخته شده کسی نمیدونه.

تمدن بعدی مربوط به یونانه که ابوالهول با سر زن تجسم شده که بر سر راه مسافرین پیدا میشه و ازشون معما میپرسه، اگه جواب دادن نجات پیدا میکنن و اگه جواب ندن کشته میشن.

تمدن بعدی مربوط به ایران دوران هخامنشیه که ابولهول دارای سری با مو و ریش بلند فرفریه که دو تا بال عقاب هم داره.

اینکه چرا ابولهول در سه تمدن همسایه وجود داره ولی کسی هنوز از راز آن با خبر نشده خودش جای سواله.

در این شکی نیست که در گذشته های دور انسانها توانایی ساختن مکان هایی رو داشتن که علم امروزه در نحوه ساخت اونها در قدیم بی جواب مونده.

  • تشکر 3

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تو فیلم Gods of Egypt(خدایان مصر) اابولهول یه غول بزرگ سنگی هست که از هرم ها محافظت میکنه و اگه کسی بخواد وارد بشه اول از اون یک معمامیپرسه و اگه جواب درست بود پودر میشه و اون شخص میتونه وارد شه.و البته توی فیلم به جای فروعون خدا وجود داره خدای عشق،خدای آسمان،خدای صحراو...

  • تشکر 2

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی

×