رفتن به مطلب
Added by Amir

Added by Amir

Ravi

دانلود نمایشنامه دوزخ

پست های پیشنهاد شده

نمایشنامه دوزخ نیز یکی از آثار ارزشمند پُل سارتر است که در آن تصویری متفاوت از دوزخ را نشان می دهد.

شخصیت‌های این نمایش همگی مردگان‌اند، آنان پیشاپیش امكان هرگونه نجاتی را از دست داده‌اند، مرگ امكان هر نوع رهایی را ناممكن كرده است، چنان‌كه وقتی درهای اتاق باز می‌شود آنان قادر به نجات خود نیستند فی‌الواقع درهای نجات بسته شده است. «در بسته» عنوان دیگر اما بامسمای نمایش‌نامه دوزخ است. 

سه شخصیت اصلی نمایش یك مرد (گارسن) و دو زن (اینس و استل) هستند، آنان هر سه به عذاب محكوم شده‌اند اما در اتاق بسته درمی‌یابند كه گرچه از عذاب خبری نیست، اما چیزی بیشتر از عذاب آنها را معذب می‌کند .

در بخشی از این اثر می خوانیم:«اين مجسمه اين‌جاست، هروقت نگاش مي‌کنم مي‌فهمم که توي جهنم هستم. همه‌چيز از قبل پيش‌بيني شده‌س. هيچ‌وقت باور نمي‌کردم که چه حرف‌هايي درباره‌ي اين‌جا مي‌زدن… جهنم پر از وسايل شکنجه‌س، يادتونه؟ ولي جهنم ديگرانند… جهنم شما هستيد..» 

images?q=tbn:ANd9GcR9Yh3-qAWfJ2eiEt0B_Dz

دانلود نمایشنامه دوزخ

(پیدا کردن این لینک دانلود واقعا سخت بود)

• تشکر 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

نویسندگان عزیز.برای تقویت دیالوگ نویسی و توصیفات توصیه میکنم نمایشنامه بخوانید.

• تشکر 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی