رفتن به مطلب
Added by Amir

Added by Amir

Ravi

دانلود نمایشنامه روسپی بزرگوار

پست های پیشنهاد شده

Roospi-bozorgvar.jpg

 

روسپی بزرگوار (به فرانسوی: La Putain respectueuse) نام نمایش‌نامه است که توسط ژان پل سارتر، فیلسوف اهل فرانسهدر سال ۱۹۴۶ (میلادی) نوشته شده‌است.

 “روسپی بزرگوار” ۷ شخصیت دارد و تنها شخصیت زن آن، فاحشه ای به نام لیزی است. لیزی نماد افرادی میشود که نیروی مبارزه با ظلم را در خود نمی یابند و حتی با دانش به اینکه قربانی نظامی ستمگر و خشن هستند، به وضع موجود، تن میدهند.

خلاصه :

لیزی در خانه با فِرِد است که سیاه پوستی در می زند و فرد در حمام قایم می شود.سیاه از لیزی می خواهد که به پلیس ها و دادستان بگوید که سیاه هیچ کاره است.لیزی سیاه را در قطار دیده است(در قطار حادثه ای رخ داده که مربوط به سیاه و لیزی است).لیزی قول می دهد که اگر او را به زور به دادگاه ببرند که شهادت بدهد او حتمن به نفع سیاه شهادت خواهد داد.سیاه اصرار دارد که لیزی به او پناه بدهدومی گوید که تمام شهر پلیس است و همه سفیدپوستندو پس من مجرمم .ولی لیزی او را راه نمی دهد.با بستن در لیزی به فرد می گوید که بیرون بیاید.فرد معتقد است که دیدن سیاه پوست ها همیشه بدبختی می آورد.لیزی هرچه بیشتر تلاش می کند فرد نام و هویت خود را بیشتر پنهان می کند تا اینکه ...

 

دانلود نمایشنامه روسپی بزرگوار

  • تشکر 2

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

نویسندگان عزیز.برای تقویت دیالوگ نویسی و توصیفات توصیه میکنم نمایشنامه بخوانید.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی

×