رفتن به مطلب
Added by Amir

Added by Amir

Ravi

معرفی و دانلود کتاب های صوتی ترجمه شده

پست های پیشنهاد شده

رمان صوتی اگر به لذت بخشی خواندن و ورق زدن فیزیکی رمان نباشد اما خالی از لطف نیست و باعث تقویت تجسم و تصویر سازی میشود که بخصوص برای نویسندگان رمان در خلق صحنه های باورپذیر و گویا کمک شایانی میکند.

امروزه به علت کمبود وقت و یا بی حوصلگی افراد، کتاب های صوتی رواج زیادی یافته است اما نمیتوان از فواید آن نیز چشم پوشی کرد.

در این تاپیک رمان های صوتی که قبلا گوش داده اید را به بقیه دوستان نیز معرفی کنید.

این تاپیک مخصوص رمان های با زبان فارسی است.

• تشکر 4

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

QT9.IR0043.jpg

منوچهر مردی پولدار و بد اخلاق در آخرین شب سال کابوسی می بیند که او را به شدت وحشت زده می کند. در کابوس روح اردشیر شریک سابق منوچهر به خوابش می آید و او را سرزنش می کند و از او می خواهد که مسیر زندگی اش را تغییر دهد اما... کتابصوتی شب آخر سال نمایش رادیویی است که اقتباس از رمان سرود کریسمس اثر چارلز دیکنز می باشد.

مشخصات:

نام نویسنده: چارلز ديکنز 
فرمت کتاب: MP3 
زبان: Persian 
حجم فایل: 69.9 مگابایت 
تاریخ انتشار: 18:01 - 96/1/3 
منبع: پی سی دانلود / www.p30download.ir 

شب آخر سال

• تشکر 4

لینک به ارسال

پلکان

material.ashx?Item_Id=13370&Edition_Id=1

این مجموعه یکی از برجسته ترین نمایش های رادیویی در ایران است که توسط اکبر رادی نوشته شده و با همت رضا عمرانی تنظیم رادیویی شده است . کارگرادان این مجموعه علی عمرانی است و محمد مهاجر نیز تهیه کننده آن می باشد .

پلکان درباره پروسه شکل گیری یک سرمایه‌دار از آغاز تا لحظه فروپاشی اوست.

پلکان را باید یک تراژدی مدرن و امروزی در نظر گرفت، برای آنکه در این متن زندگی غمگینانه ی عده‌ای آدم بیچاره را می‌بینیم که در چنبره ی خود خواهی‌ها و خود مداری‌ها یک آدم نوکیسه و ویرانگر گرفتار شده‌اند. آنچه در پلکان شکل می‌گیرد، موقعیتی قابل انطباق با مسایل و بحران‌های اقتصادی معاصر کشورمان است. در دهه30 ،40 و 50 خورشیدی عده‌ای از نوکیسگان جامعه بی آنکه توجه‌ای به له شدن عده‌ای از بیچارگان جامعه داشته باشند، برای رسیدن به رشد اقتصادی از هر حرکت ویرانگرانه‌ای چشم نمی‌پوشیدند...

دانلود پلکان

• تشکر 3

لینک به ارسال

کوری

نویسنده : ژوزه ساراماگو

راوی : تایماز رضوانی

5938975998603558.jpg

کتاب صوتی «کوری» که از آن اقتباس سینمایی نیز شده و به تعبیر منتقدان استعاره بدبختی فردی و مصيبت اجتماعی است، داستان شهر و شخصیت‌هایی بی‌نام - مرد کور اول، همسر مرد كور اول، مرد چشم‌پزشک، همسر مرد چشم‌پزشک، دزد اتومبيل، دختری با عينک دودی، پسرک لوچ، پيرمرد يک‌چشم - است که مردم آن به دلیلی نامشخص بینایی‌شان را از دست می‌دهند و به کوری سفید مبتلا می‌شوند.
هراس فراگیر شدن بیماری، افراد بینا را وامی‌دارد تا نابینایان را به یک آسایشگاه، که نماد جامعه دچار تباهی است، انتقال دهند. چندی نمی‌گذرد که به خاطر غذا، نزاع بالا می‌گیرد و لاجرم همه ارزش‌های انسانی پایمال می‌شود.
تنها راوی کتاب صوتی «کوری»، همسر چشم‌پزشک است که خود را به کوری می‌زند و همه چیز را از نزدیک می‌بیند. کورها که برای زنده ماندن حاضرند از همه چیز بگذرند، برای به دست آوردن غذا حتی زنان‌شان را نیز به زورگیران می‌فروشند.
همسر پزشک که شاهد تجاوز به یکی از زنان است با قیچی، رئیس زورگیران را می‌کشد؛ آسایشگاه به‌ هم می‌ریزد، آتش می‌گیرد و نابینایان به شهر خالی از سکنه هجوم می‌آورند و درمی‌یابند همه مردم نابینا شده‌اند.
در جایی از کتاب صوتی «کوری»، زن دکتر، ناجی جامعه، از دکتر می‌پرسد: "چرا کور شدیم؟ دکتر جواب می‌دهد: نمی‎دانم، اما شاید روزی بفهمیم. زن دکتر جواب می‌دهد: می‌خواهی نظر مرا بدانی؟ من فکر می‌کنم ما کور نشده‌ایم، ما کور هستیم؛ کور اما بینا، کورهایی که می‌توانند ببینند، اما نمی‌بینند".
ژوزه ساراماگو در رمان خود کابوسی هولناک باز می‎آفریند؛ جامعه شهری پیشرفته‌ای با همه امکانات ناگهان به بربریت باز می‌گردد و کل ساختار زندگی جمعی به انحطاط کشیده می‌شود و رشته‎های الفت و تعهد از هم می‎گسلد و یکی‌یکی از بین می‌رود.
در بخشی از کتاب صوتی «کوری» می‌شنویم:
«روز بعد زن دکتر توی رختخواب به شوهرش گفت، غذای کمی مانده، باید دوباره بیرون برویم، فکر می‌کنم امروز باید به انبار زیرزمینی سوپرمارکت بروم، همان که روز اول رفتم، البته اگر کسی تا حالا آن را پیدا نکرده باشد، می‎توانیم غذای دو هفته را بیاوریم، من هم با تو می‌آیم، یکی دو نفر از این‌ها را هم ببریم، ترجیح می‎دهم دوتایی با هم برویم، خطر گم شدن هم پیش نمی‎آید، تا کی می‌توانی بارِ شش نفر بدبخت دیگر را هم به دوش بکشی، تا جایی که بکشَم، می‌کنم، اما حق با توست، کم‌کم خسته می‌شوم، گاهی فکر می‎کنم از پا افتاده‎ام، حتی آرزو می‌کنم من هم کور شوم تا مثل بقیه باشم، که انتظاری بیش از بقیه از من نداشته باشند، عادت کرده‌ایم به تو تکیه کنیم، اگر تو نبودی که کوری ما دو برابر می‌شد، باز هم جای شکرش باقی است که تو را داریم و از کوری ما کم می‌شود...»
نویسنده کتاب صوتی «کوری»؛ ژوزه ساراماگو زندگی‌ پر فراز و نشیب و توام با فقر داشت تا جایی که مجبور شد تحصیل را نیمه‌‌کاره رها کند و به کارگری بپردازد. او به مترجمی و نویسندگی در روزنامه ارگان حزب کمونیست پرتغال نیز اشتغال داشت، اما هرگز ادبیات را به پای سیاست قربانی نکرد.

دانلود

• تشکر 3
  • خوب 1

لینک به ارسال

images?q=tbn:ANd9GcRNcyubRKvTq_LJmeMDU2J

کتاب صوتی هفت روز با یک روح توسط آتوسا آقاجانی، پدرام بخشعلی، پیام بخشعلی و س.طلوع روایت شده است.

پیام بخشعلی پس از کتاب موفق آن سو تر از دیوار ، این کتاب را با هزینه خود و با نیت کمک به بیماران سرطانی به صورت رایگان منتشر کرد.

بخشی از کتاب:

بعضی وقتا خیلی سخت میشه شروع یک ماجرا رو پیدا کرد.

مثلا عاشق شدن! خیلی کم پیش میاد که از کسی بپرسی: کی عاشق شدی؟ و اون بی معطلی با ردیف کردن یک سری عدد قراردادی بهتون بفهمونه که فلان روز و فلان ساعت عاشق شده.

اما من میدونم شروع قصه ی من روز سه شنبه، ١٩ دی ماه سال ١٣٩١ بود، اما از اونجایی که مبنای هیچ چیز در این دنیا حقیقت و عدالت نیست دوست دارم به دروغ هم که شده قصه ی خودمو از شنبه ی همون هفته شروع کنم، اون روز هم مثل روزهای قبل چیزی جز یه مشت کتاب های درسی نفروخته بودم.

به قول پدرم: دیگه این روز ها هیچ کسی حوصله ی کتاب خوندن نداره، مردم این شهر به نون شبشونم محتاجن و اون وقت تو رفتی سراغ کتاب نوشتن و کتاب فروختن…!

مثل همیشه حق با اون بود.

دیگه این روزا هیچ کس حوصله ی حرف ها ی قشنگ کتابا رو نداره، چون وقتی پول نبود دیگه این چیز ها برای آدم حرفهایی میشه از روی شکم سیری… میدونستم که بیشتر از این موندن بی فایدست، ساعت از ١٠ هم گذشته بود و بی شک باز هم خبری نمیشد…

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

قسمت ششم

قسمت هفتم

• تشکر 3

لینک به ارسال

مردی به نام اووه

نویسنده: فردریک بکمن

راوی: تایماز رضوانی

3003767961893446.jpg

خلاصه کتاب

کتاب صوتی «مردی به نام اوه» نوشته کارل فردریک بکمن (     - 1981) نویسنده و وبلاگ‌نویس سوئدی ا‌ست. از سال 2012 و همزمان با انتشار کتاب صوتی «مردی به نام اوه»، این کتاب تاکنون به بیش از 30 زبان ترجمه و بالغ بر یک میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است. اقتباس سینمایی از این کتاب نیز با اکران قابل توجهی مواجه شد تا جایی که به عنوان یکی از 5 گزینه نهایی اسکار بهترین فیلم خارجی سال 2017، رقابت را به «فروشنده» اصغر فرهادی واگذار کرد.
اما کتاب صوتی «مردی به نام اوه» چه دارد که «اشپیگل» درباره آن نوشت: «کسی که از این رمان خوشش نیاید، بهتر است هیچ کتابی نخواند!»

کتاب صوتی «مردی به نام اوه» کمدی – تراژدی‌ انتقادی در نقد جهان مدرن و روابط انسانی حاکم بر آن است که دو داستان را به زیبایی روایت می‌کند: داستان عشقی حقیقی و مواجهه نسل گذشته با آینده. اوه 59 ساله که همسرش سونیا را از دست داده، مرد تلخ‌کامی است که به علت سن زیاد از کار برکنار شده؛ از این رو مدام با خود کلنجار می‌رود که گویی دیگر کاری در این جهان ندارد و در فکر خودکشی است، اما هر بار که دست به این اقدام می‌زند، فردی یا ماجرایی جلویش سبز و مانع از این کار می‌شود. اما احتمالا جذابیت کتاب صوتی «مردی به نام اوه» برای ایرانیان جنبه دیگری هم دارد. اوه در بخشی از داستان با زن ایرانیِ مهربانی به نام پروانه آشنا می‌شود که مسیر زندگی‌اش را تغییر می‌دهد. شاید یکی از دلایلی که نویسنده شخصیت دوم داستانش را پروانه انتخاب کرده، این باشد که همسرش نیز اهل ایران است.

در بخشی از کتاب صوتی «مردی به نام اوه» می‌شنویم:
«پروانه با وحشت جیغ می‌کشد: "مرده؟" و با شکم بزرگش تا آنجا که می‌تواند تندتند می‌آید و به سوراخ خیره می‌شود.
اوه پاسخ می‌دهد: "من که دامپزشک نیستم."
این جمله را با لحنی دوستانه می‌گوید، به عنوان یک توضیح. نمی‌فهمد چه شد که یکهو سروکله این زن پیدا شد. آدم نمی‌تواند یک سوراخ گربه‌مانند را توی کپه برف، آن هم توی حیاط خودش، با خیال راحت وارسی کند؟
زن با صدای بلند می‌گوید: "ولی باید بیاریش بیرون!" و با مشت ضربه‌ای به شانه اوه می‎‌زند.
اوه ابروهایش را در هم می‌کشد و دست‌هایش را بیشتر توی جیب کتش فرو می‌کند. هنوز نفسش به‌سختی بالا می‌آید.
پاسخ می‌دهد: "هیچم نباید."
پروانه با عصبانیت می‌گوید: "عقل از سرت پریده یا چی؟"
اوه اعلام می‌کند: "با گربه‌ها میانه خوبی ندارم." و پاشنه پاهایش را روی برف فشار می‌دهد».  
پس از موفقیت کتاب صوتی «مردی به نام اوه» در سرتاسر جهان، آثار دیگر نویسنده نیز با اقبال مواجه شد و در ایران نیز آثارش از سوی مترجمان و ناشران مختلف ترجمه و منتشر شد.

دانلود

• تشکر 3

لینک به ارسال

رمان: من، بابا و یک کماندو

نویسنده: داریوش عابدی

راوی: میکائیل شهرستانی، مهرخ افضلی

محتوا: ترسناک و خشن

خلاصه رمان:

روای داستان پسربچه ای به نام «علی» می گوید:
«زمان جنگ بود. یک روز با خبر شدیم که چند کوماندوی عراقی که اسیر بوده اند، فرار کرده اند و هیچ کس از مخفیگاه آنها اطلاعی ندارد...»

... من و دوستانم برای اینکه خودی نشان بدهیم، تصمیم گرفتیم مخفیگاه آنها را پیدا کنیم. 
یک روز، به طور اتفاقی، متوجه شدم که یکی از آنها در آب‌انبار قدیمی شهر پنهان شده است. من مخفیگاه او را کشف کرده بودم و او که چند سالی در خرمشهر کار کرده بود، می توانست تا حدودی فارسی صحبت کند. او به من گفت که قصد دارد به طرف باختران برود و به کمک من احتیاج دارد. پدر من چند وقتی بود که در جبهه مفقود الأثر شده بود و من که منتظر شنیدن خبری از او بودم، مشتاقانه تصمیم گرفتم به اسیر کمک کنم تا بلکه او خبری از پدرم برای من بیاورد. 
در این میان مادربزرگم مدام به خانه ی ما می آمد و اصرار داشت که پدر در جبهه شهید شده و مادر باید با پسردایی اش (فرهاد) ازدواج کند. مادربزرگ مادر را تهدید کرد و گفت که اگر این پیشنهاد را نپذیرد، پولی را که بابت رهن خانه به ما داده، پس می گیرد. 
بعد از قراری که با اسیر عراقی گذاشته بودم، سراغ قلکم رفتم و پول آن را برداشتم تا برای او بلیت بخرم، اما به من بلیت نفروختند. تصمیم گرفتم شب هنگام، وقتی همه خواب هستند، پول را به دست او برسانم تا برود و خبری از بابا برایم بیاورد....

لینک دانلود

• تشکر 2

لینک به ارسال

بر باد رفته

نویسنده: مارگارت میچل

4764836198186858.jpg

رمان بر باد رفته اثر جاودان مارگارت میچل نویسنده زن آمریکایی است که در سال ۱۹۳۶ منتشر شد. رمانی که در همان سال انتشار به پرفروش ترین کتاب سال تبدیل شد، در سال ۱۹۳۷ جایزه پولتیزر را برای نویسنده اش به ارمغان آورد و در سال ۱۹۳۹ پرفروش ترین کتاب جهان شد و متعاقب آن فیلمی بر اساس این کتاب ساخته شد که در سراسر جهان رکورد فروش را برای یک فیلم شکست. فیلم به کارگردانی “ویکتور فلمینگ” و بازی تحسین بر انگیز “کلارک گیبل” و “ویویان لی” ساخته شد که جوایز اسکار ۱۹۴۰ را درو کرد و در زمانی که سیاهپوستان تنها حق نشستن در ردیف آخر سینما را داشتند، حتی “مک دانل” (بازیگر زن سیاهپوست) برای نقش مکمل زن برنده جایزه اسکار شد و نزدیک به نیم قرن پربیننده‌ترین فیلم تمام تاریخ سینما به حساب می‌آمد.

میچل کار نوشتن این کتاب را از سال ۱۹۲۶ آغاز کرده بود و برای نوشتن آن، ده سال تمام مطالعه و تحقیق کرد. در این کتاب، در بستر یک داستان عاشقانه، تاریخ جنگهای خونین و ویرانگر میان ایالات شمال و جنوب آمریکا نیز روایت می‌شود. هدف نویسنده (که خود از مردم جنوب آمریکا و متولد شهر “آتلانتا” است که در جریان جنگ داخلی ویران شد) این بود که چنان مصائب این برادرکشی را در قالب داستان بیان دارد که در هیچ نقطه ای تکرار نشود. او دوران کودکیش را در سال های جنگ‌های داخلی آمریکا گذراند و به خوبی با فضا و حال و هوای آن دوران آشنا بود. آن را می‌شناخت و شاید جزییاتی که در کتابش و در میان روابط انسان‌ها به شکل عجیبی قابل لمس هستند، ناشی از زندگی در همان شرایط است. میچل همچنین سعی دارد در این کتاب معضلات ناشی از الغای نظام برده داری را به تصویر بکشد. سیاهپوستانی که پس از سالیان سال بردگی به آزادی دست یافته و مشکلات زیادی برای خود و دیگران بوجود آورده اند. از طرفی انسانهایی که تاکنون در تملک دیگران بودند، حالا تبدیل به صاحبان رأی به نفع ایالات متحده شده اند.

این کتاب به لحاظ بستر قرار دادن جنگ شمال و جنوب آمریکا بر سر مسئله برده داری، بدل کتاب کلبه عمو تام اثر هریت بیچر استو  محسوب میشود. “کلبه عمو تام” از نگاه شمالی ها و در بدو جنگ مذکور نگاشته شده است. “بر باد رفته” از دیدگاه جنوبی ها و مدت ها پس از جنگ نوشته شده است و علاوه بر جنگ، به شکل گیری انقلاب اجتماعی عظیمی چون بر چیده شدن نظام برده داری و شکل گیری نظام سرمایه داری می پردازد. بطوریکه زندگی روستایی و کشاورزی ابتدای داستان، در انتها جای خود را به زندگی متمدن سرمایه داری داده است.

“بر باد رفته”، روایت یک عشق یک طرفه است. داستانی پرماجرا و عاشقانه که در مدت ۱۲ سال اتفاق می افتد. محوریت داستان، شخصیت اسکارلت، رت و اشلی است و عشق میان آنها که خواننده را تا پایان داستان به دنبال خود می کشاند و تصاویر زنده و واقعی جنگ و اثرات مخرب آن را پیش رو می گذارد. “اسکارلت اوهارا”، دختر صاحب مزرعه پنبه تارا، که در اندیشه ازدواج با پسر مالک مزرعه مجاور، “اشلی ویلکز” است؛ در یک مهمانی در خانه ویلکز، دل به دریا می‌زند و به اشلی اظهار علاقه می‌کند، ولی اشلی می‌گوید که قصد دارد با دختر خاله اش، ملانی ازدواج کند و “رت باتلر” با دیدن این صحنه سعی می کند اسکارلت را به خود متمایل کند. این داستان آن چنان دلچسب و نافذ بوده است که پس از کتاب مقدس، پرخواننده ترین کتاب در آمریکا بوده و از آن زمان تاکنون بیش از ۲۸ میلیون نسخه از آن فروخته شده و بارها تجدید چاپ شده است. اثری که میچل خلق کرده است، حتی پس از گذشت حدود هشتاد سال هنوز هم می‌تواند خوانندگانش را با خود همراه کند.
شخصیت های داستان:

حدود ۱۴۰ شخصیت در این رمان، ایفای نقش می کنند. در فصل اول ۳۴ شخصیت به صورت پی در پی وارد رمان می شوند. از نظر اصول داستان نویسی، شخصیتها باید آرام آرام به خواننده معرفی شوند. با این حال پرداختن به تک تک شخصیتها بخوبی صورت گرفته است. در بخش دومِ کتاب، نویسنده وارد جزئیات شخصیت ها می شود و به چرایی ها می پردازد. جاهایی از داستان (بخصوص در بخش اول) که از شخصیتها خبری نیست، داستان متوقف شده و خواننده با یک مقاله ای چند صفحه ای روبرو است که در پی تحلیل شرایط موجود آن زمان و حاکم بر فضای داستان است.

بی‌هیچ تردیدی اسکارلت شخضیت اول، رت باتلر شخصیت دوم، اشلی شخصیت سوم و ملانی شخصیت چهارم این داستان هستند، داستان از ۱۶ سالگی اسکارلت شروع می شود و تا ۲۸ سالگی وی ادامه پیدا می کند، بنابراین طول زمان جاری داستان ۱۲ سال از ۱۸۶۱ تا ۱۸۷۳ میلادی است، بخشی از این داستان در دوره جنگ های شمال و جنوب امریکا بر سر برده داری می گذرد، رت در ابتدای داستان ۳۲ سال و بنا بر گفته خود او در پایان داستان ۴۵ سال دارد، سن اشلی در این داستان گفته نمی شود، اما باید به سن اسکارلت نزدیک باشد.

شخصیت‌های بعدی فاصله زیادی با این چهار شخصیت دارند، پدر اسکارلت به دلیل حضور بیشترش شخصیت پنجم و مادر وی شخصیت ششم این داستان محسوب می‌شوند، داستان برباد رفته روشن است، به این معنا که در تفسیر شخصیت ها و نقششان ایجاد اختلاف نمی‌کند، اسکارلت به اشلی علاقه داشته و رت باتلر به اسکارلت علاقمند است.
شروع داستان:

داستان در آوریل ۱۸۶۱ و در یک مزرعه پنبه تارا واقع در ایالت ویرجینیا متعلق به مهاجر ایرلندی، “جرالد اوهارا” است شروع می شود. جرالد از طریق کشت پنبه به یک زمیندار متمول تبدیل شده است و به همراه همسرش “الن” و دخترش “اسکارلت” در این مزرعه زندگی می کنند. در زمان شروع داستان، ایالت جورجیا و شش ایالت دیگر از ایالات جنوبی با جدا شدن از ایالات متحده آمریکا، کنفدراسیون ایالات متحده را تشکیل داده و در پی استقلال از شمال هستند. دو روز قبل پادگان “سومتر” واقع در بندر “چارلتون” در کارولینای جنوبی مورد حمله جنوبی‌ها قرار گرفته است و قرار است فردا همه مردان به جنگ احضار شوند.
نقاط قوت داستان:

ماجرای عشق اسکارلت به اشلی، خیلی زود آغاز می شود. این عشق زودهنگام، نقطه قوت داستان است که قلابی قوی به ذهن خواننده می اندازد و او را دنبال خود می کشاند. در این میان جنگ بعنوان بستر داستان، به ماجرای عشق اسکارلت و زندگی او کشیده می شود و مشکلات بعدی در اثر تبعات جنگ بوجود می آید: فقر، آتش سوزی، مرگ، فساد، مشکلات روحی و …

نقطه ی قوت دیگرِ رمان که در نوع خود بی نظیر است، دیالوگ بین شخصیتها است که نشان از طرز تفکر آمریکایی ها دارد. رت در بحبوحه جنگ که سخت سرگرم تجارت است می گوید:

«در هنگام سقوط و اضمحلال یک تمدن، درست به همان اندازه ی روزگار رونق و آبادی آن می توان پول بدست آورد ، با این تفاوت که در هنگام سقوط با سرعت بیشتری می توان این کار را کرد.»

و یا شعار خانواده ی فونتین که می گفتند:

«ما یک ایل کله شق و سرسخت نیستیم. هنگامی که طوفان سهمگینی در می گیرد فوق العاده انعطاف پذیر می شویم؛ چون می دانیم انعطاف پذیر بودن برای ما مفید است … داد و فریاد راه نینداز. لبخند بزن و با زمانه بساز.»

جالب اینجاست که کلیدی ترین سخنان از زبان رت بیان می شود شخصیت پلیدی که ظاهری آرام و عاقل و تجدد گرا دارد:

• «پولی که از راه نامشروع بدست می آید هرگز درست خرج نمی شود.»

• «سختی ها یا آدم را می سازد و یا از پا در می آورند.»

در هر صورت باید پذیرفت که رمان “بر باد رفته” که تنها اثر نویسنده است، شاهکار بزرگی است که سیاست و طرز تفکر آمریکایی ها را بخوبی نشان می دهد.

رمز و دانلود فایل: www.ketabshab.ir

• تشکر 3

لینک به ارسال

Dino-Buzzati-1.jpg

داستان کوتاه سگ خالی
نوشته :دینو بوتزاتی
(در این داستان به تنهایی انسان مدرن اشاره شده است که برای فرار از آن به حیوانات پناه برده است.)

لینک دانلود

http://s9.picofile.com/file/8341812000/Sage_Khali.mp3.html

• تشکر 1

لینک به ارسال

نمایش رادیویی بینوایان شاهکار ویکتور هوگو

binavaian600-500-520x330.jpg

كارگردان: میكائیل شهرستانی

هنرمندان: 

با حضور بانو مهين نثری (فانتين)

استاد فريدون اسماعيلی (سرهنگ پونتمرسی)

ميكائيل شهرستانی (ژان وال ژان)

بهرام ابراهيمی (ژاور)

شيوا رفيعيان (كوزت)

محسن بهرامی (ماريوس)

اسماعيل بختياری (تنارديه)

بهناز بستان دوست (اپونين)

احمد گنجی (اسقف مايرل)

راضيه موميوند (گاوروش)

صدابردار:علي حاجی نوروزی

افكتور: نرگس موسی پور

تهيه كننده: محمود احمدی

تنظیم برای رادیو: غزال زرگر امینی

ویکتور هوگو ، شاعر، نمایشنامه و رمان‎نویس فرانسوی در قرن نوزدهم (۱۸۸۵ ـ ۱۸۰۲) یکی از مشهورترین داستان‎نویسان رمانتیک این قرن است.

پدر وی از فرماندهان ارتش ناپلئون بود.ده ساله بود که مادرش از پدرش طلاق گرفت.چند سال بعد با اینکه مادر هوگو می‎خواست او وکیل شود اما ویکتور دنبال نویسندگی رفت.هوگو با اینکه شاعر، نمایشنامه‎نویس و رمان‎نویس بود، و در حدود پنجاه اثر از خود به یادگار گذاشت، اما شاید راز جاودانگی‎اش بیشتر به خاطر رمان‎هایش به ویژه بینوایان (۱۸۶۲) باشد.

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

قسمت ششم

قسمت هفت

قسمت هشت

قسمت نه

قسمت دهم

لینک به ارسال

کتاب صوتی " دون‌کیشوت " شاهکار سروانتس، از مهمترین شاهکارهای ادبی جهان می‌باشد.

دون‌کیشوت پهلوانی خیالی و ابله است که به زبان خودمان به این مدل افراد، پهلوان پنبه می‌گوییم! او خود را شوالیه‌ای دلیر و شکست‌ناپذیر می‌داند. دون‌کیشوت به خیال قهرمان‌بازی به مسافرت‌ها پرداخته و در این حین با بلاهت خود موجب عبرت‌گیری دیگران می‌شود.

کتاب صوتی دون کیشوت 

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی