رفتن به مطلب
Added by Amir

F.Ghorbaniniya

معرفی کتاب «سرزمین گوجه های سبز»

پست های پیشنهاد شده

سرزمین گوجه‌های سبز یا قلب حیوانی (به آلمانی: Herztier) رمانی از هرتا مولر رمان نویس آلمانی رومانیایی برنده نوبل ۲۰۰۹ است. این رمان نخستین بار در ۱۹۹۳ چاپ و منتشر شد. در پی اعلام اهدای جایزه نوبل ادبیات به هرتا مولر در سال ۲۰۰۹ این رمان در فهرست پرفروشهای سایت آمازون قرار گرفت

رمان سرزمین گوجه های سبز که در دوران اوج استبداد نیکولای چائوشسکو در رومانی می گذرد، داستان گروهی از جوانان را روایت می کند که به امید یافتن وضعیت و ارتباطاتی بهتر، ولایت فقرزده ی خود را به مقصد شهر ترک می گویند. اما خیلی زود امیدشان در هم می شکند، چرا که در شهر هم، درست مثل مناطق روستایی، ردپای ظلم و ستم حکومت دیکتاتوری کاملا هویداست. تمامی دوستان راوی[معلمین و شاگردان یک اتحاد مبارز نصفه و نیمه ]به او خیانت کرده و یا خود را به نابودی می کشانند. با از هم پاشیدگی این اتحاد، می توان دید که چگونه یک حکومت مستبد و دیکتاتور به جزئی ترین حوزه های زندگی انسان ها سرک کشیده و چگونه همه ی افراد، حتی قوی ترین آن ها، مجبور می شوند یا با ستمگران سازش کرده و یا در برابرشان مقاومت کرده و از بین بروند. هرتا مولر که خود یکی از جان به در بردگان از حکومت نظامی چائوشسکو است، از تجارب شخصی خود سخن می گوید. او در صحنه به صحنه ی کتاب، با زبانی ناملایم و در عین حال شعرگونه، تصویری جان کاه از جامعه و نسلی را ارائه می دهد که توسط ترس و ستم به نابودی کشیده شده است.

نویسنده(گان) هرتا مولر
عنوان اصلی Herztier
گونه(ها) رمان تربیتی
ناشر Rowohlt (Germany)
Metropolitan Books (U.S.)
تاریخ انتشار ۱۹۹۴
نوع رسانه کاغذی (گالینگور و شومیز)
 

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی

×