رفتن به مطلب
Added by Amir

Added by Amir

F.Rad

در ارتباط با تایپ رمان..( لطفا نظر خودتون رو بگید)

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان..

به نظر شما چی میتونه باعث بشه کسی به خوندن یه رمان ادامه بده؟

شما خودتون پایان خوش رو ترجیح میدید یا تلخ؟

سبک نوشتن داستان عاشقانه، درام، آموزنده و.. کدوم رو بیشتر میپسندید؟

• تشکر 8

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مطمئنا اول موضوع رمان که خواننده رو جذب میکنه در این بین نحوه نگارش و قلم نویسنده و اینکه جذابیت رمان ادامه پیدا کنه و یه جا متوقف نشه هم خب کمک میکنه خواننده به خوندن داستان راغب تر بشه.

فک میکنم اغلب خواننده ها پایان خوش رو ترجیح میدن من خودم پایان خوش و ترجیح میدم خصوصا  که منطقی باشه

سبک نوشتن داستان هم اجتماعی و درام به نظرم جالب تره خصوصا موضوعاتی که بیشتر راجع به جامعه و مشکلاتش باشه حالا میتونه عاشقانه یا آموزنده هم در این بین باشه.

• تشکر 6

لینک به ارسال
در 30 دقیقه قبل، marjoosh گفته است :

مطمئنا اول موضوع رمان که خواننده رو جذب میکنه در این بین نحوه نگارش و قلم نویسنده و اینکه جذابیت رمان ادامه پیدا کنه و یه جا متوقف نشه هم خب کمک میکنه خواننده به خوندن داستان راغب تر بشه.

فک میکنم اغلب خواننده ها پایان خوش رو ترجیح میدن من خودم پایان خوش و ترجیح میدم خصوصا  که منطقی باشه

سبک نوشتن داستان هم اجتماعی و درام به نظرم جالب تره خصوصا موضوعاتی که بیشتر راجع به جامعه و مشکلاتش باشه حالا میتونه عاشقانه یا آموزنده هم در این بین باشه.

ممنون از اینکه پاسخ دادید.:gol:

• تشکر 7

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، F.Rad گفته است :

سلام دوستان..

به نظر شما چی میتونه باعث بشه کسی به خوندن یه رمان ادامه بده؟

شما خودتون پایان خوش رو ترجیح میدید یا تلخ؟

سبک نوشتن داستان عاشقانه، درام، آموزنده و.. کدوم رو بیشتر میپسندید؟

سلام

داستان رمان باید فراز و نشیب داشته باشه و روی یک خط مستقیم جلو نره و در کنار اون نویسنده از تندنویسی دوری کنه .

پایان خوش و باز رو دوست دارم

ژانر عاشقانه و هیجانی

موفق باشید

• تشکر 7

لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، HaStI- گفته است :

سلام

داستان رمان باید فراز و نشیب داشته باشه و روی یک خط مستقیم جلو نره و در کنار اون نویسنده از تندنویسی دوری کنه .

پایان خوش و باز رو دوست دارم

ژانر عاشقانه و هیجانی

موفق باشید

• تشکر 5

لینک به ارسال

بنظر من هم پیدا کردن یک موضوع خوب برای رمان میتونه عاملی برای جذبش باشه اما موضوع ها تکراری نباید باشه الان خیلی از رمان ها موضوع شون وحتی سبک نوشتن شون شبیه بهم شده البته قلم قوی هم مهم هست و خیلی توی خونده شدن رمان تاثیر داره اگه قلم خوب باشه بنظر من حتی یک موضوع ساده رو هم میتونه جذاب کنه

من خودم از ژانر ترسناک ومعمایی خوشم میاد

• تشکر 6

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، jfghhffdgj گفته است :

بنظر من هم پیدا کردن یک موضوع خوب برای رمان میتونه عاملی برای جذبش باشه اما موضوع ها تکراری نباید باشه الان خیلی از رمان ها موضوع شون وحتی سبک نوشتن شون شبیه بهم شده البته قلم قوی هم مهم هست و خیلی توی خونده شدن رمان تاثیر داره اگه قلم خوب باشه بنظر من حتی یک موضوع ساده رو هم میتونه جذاب کنه

من خودم از ژانر ترسناک ومعمایی خوشم میاد

ممنون که نظر دادید.

• تشکر 5

لینک به ارسال

به نظر من برای رمان خوب نوشتن اولین قدم مطالعه و اطلاعات مناسب درباره ی موضوع رمان و آشنایی با قواعد دستوری زبان هست. 

چون این دو گزینه باعث میشه هم داستان پر محتوا داشته باشیم و هم روان باشه و قلممون قوی بشه.

همه ی ژانر ها رو دوست دارم و بیشتر از همه معمایی و هیجانی رو دوست دارم.

• تشکر 6

لینک به ارسال

اولین چیزی که خواننده برای خوندن یه رمان جذب میکنه اسم رمانه

بعد از اون شروعه که مسلما هیچ خواننده ای از یه شروع کلیشه ای خوشش نمیاد

نثر قوی هم یکی از عوامل مؤثره .

و در آخر برای ماندگاری رمانی توی ذهن پایانش مهمه .

ژانر یه سلیقه بین مردمه و نمیشه گفت مثلا اگه یه رمان ژانرش عاشقانه باشه همه میخونن یا پلیسی باشه همه دوستش دارن .

رمان باید در بین ژانر های خودش محبوب باشه .

مثل رمان غرور تعصب بین ژانر های عاشقانه

یا رمان های آگاتا کریستی و کانن دویل بین ژانرهای معمایی و پلیسی

• تشکر 4

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Ravi گفته است :

به نظر من برای رمان خوب نوشتن اولین قدم مطالعه و اطلاعات مناسب درباره ی موضوع رمان و آشنایی با قواعد دستوری زبان هست. 

چون این دو گزینه باعث میشه هم داستان پر محتوا داشته باشیم و هم روان باشه و قلممون قوی بشه.

همه ی ژانر ها رو دوست دارم و بیشتر از همه معمایی و هیجانی رو دوست دارم.

ممنون از نظرتون.

در ۱ ساعت قبل، BeNNeT گفته است :

اولین چیزی که خواننده برای خوندن یه رمان جذب میکنه اسم رمانه

بعد از اون شروعه که مسلما هیچ خواننده ای از یه شروع کلیشه ای خوشش نمیاد

نثر قوی هم یکی از عوامل مؤثره .

و در آخر برای ماندگاری رمانی توی ذهن پایانش مهمه .

ژانر یه سلیقه بین مردمه و نمیشه گفت مثلا اگه یه رمان ژانرش عاشقانه باشه همه میخونن یا پلیسی باشه همه دوستش دارن .

رمان باید در بین ژانر های خودش محبوب باشه .

مثل رمان غرور تعصب بین ژانر های عاشقانه

یا رمان های آگاتا کریستی و کانن دویل بین ژانرهای معمایی و پلیسی

کاملا درسته نام رمان در جذب مخاطب تاثیر زیادی داره.

مرسی که نظر دادید.

• تشکر 4

لینک به ارسال

داستان باید محتوا داشته باشه. به نظرم اون داستانی درجه یکه، که بعد از خوندنش چند تا نکته ی به درد بخور بیاد دستت یا حداقل یه چیزی یاد بگیری.

و صد البته که اسم جذاب و قلم قوی تاثیر فوق العاده ای دارن. در حدی که حتی اگر رمانی داستان عالی داشته باشه و بسیار هم آموزنده باشه، و زیبا روی کاغذ نیاد (همون قلم قوی) نمی تونه طرفدار پیدا کنه و بی خواننده روی زمین می مونه.

پایان خوش یا تلخ، اگر رمان، فاکتور های درجه یک (حالا درجه یک و دو!!!) بودن رو داشته باشه، عاملِ جذابِ خواننده هست. (اما در کل پایان خوش رو بیشتر دوست دارم.)

فکر می کنم در بین تمام ژانر ها، ژانر عاشقانه و درام و اجتماعی، بیشترین خواننده رو داشته باشه.

خودم تمام ژانر ها رو می خونم، اما از بینشون به درام و اجتماعی علاقه ی بیشتری دارم؛ و بد هم نیست اگر بین این ها، کمی عشق چاشنی و یک معما رو بشه. 

• تشکر 3

لینک به ارسال

سلام وقت بخیر

همون طور که بقیه ی دوستان هم گفتن در وهله ی اول اسم رمان عامل جذب به اون رمان میشه.

به نظر من بعد از اسم رمان خلاصه باید خیلی مهم باشه.اینکه وقایع هیجانی و مهم داستان در خلاصه به اصطلاح لو نره هم به نظرم خیلی مهمه.

یه عامل دیگه هم وجود داره که خواننده رو ترغیب کنه که به خوندن رمان ادامه بده.

اونم غیر قابل پیش بینی بودن رمانه.

من به شخصه پایان خوش رو می پسندم ولی سیر داستان باید مهم تر باشه.

در مورد ژانر ها هم معمایی و جنایی بیشتر مد نظرمه.

• تشکر 4

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی