رفتن به مطلب
Added by Amir

olivia_roman

لیلی و مجنون به سبک جدید !!

پست های پیشنهاد شده

داستان ( لیلی راز دار ! ) :

به نام خداوندی که لیلی و مجنون جدیدی خلق کرد که داستان های طنزشان آدم را به خنده وادار کند . شبی از شب های خدا ، مجنون که هر شب آواره بود و جز نان و نمک به خورد خودش و لیلی نمی داد ، شاد و شنگول و خرم ، به سمت خانه روانه شده بود .

لیلی که حال و احوال شاد و شنگول و خرم مجنون را دیده بود ، با خودش گفت : « نه ، این شاد و شنگول بودنش یه دلیلی داره . »

پس رو کرد به مجنون و پرسید :

_ لیلی : ببینم مجنون ، تو چت شده امشب شاد و شنگول و خوشحالی . هر شب که مث بدبختا خودتو به دیوار کوچه و خیابون میزدی و از بدبختی و بیچارگیت حرف میزدی . هان ؟!

مجنون که این حرف ها را شنید ، از روی تاسف سری تکان داد و گفت :

_ مجنون : حیف که زنی لیلی . دهنتم که چفت و بند نپاره . راز دلمو میری به در و همسایه میگی . نمیتونم بهت بگم ..

این حرف ها لیلی را قانعش نمی کرد . آخر هم آنقدر اصرار کرد که مجنون هم راضی شد تا راز را به او بگوید .

_ مجنون : اگه قول بدی راز دلم رو به کس دیگه ای نگی ، من رازم رو بهت می گم .

لیلی به او قول داد که جز خود آن دو ، کسی از رازشان با خبر نشود . مجنون هم شروع کرد به تعریف کردن :

_ مجنون : پس خوب گوشاتو باز کن . علت خوشحالی من اینه که داشتم میومدم خونه که دم جوب یه کیف پول گنده دیدم . رفتم سمتش و بازش کردم که دیدم نه ! خدا تومن پول توشه . من هم وقتو تلف نکردم و کیفرو با خودم آوردم خونه .

لیلی پس از شنیدن این حرف ، خوشحال و شاد شد .

فردای آن روز وقتی مجنون به خانه آمد ، از لیلی پرسید :

_ مجنون : ببینم ، این رازی که بهت گفتم رو که به کسی نگفتی نه ؟؟

_ لیلی : مجنون خاطرت جمع باشه که زن حاجی و گلباجی و زرتاجی و زن دایی و معصومه و کبری و گلین باجی و صغری و زن آقا و ثریا و حسین و حسن و اکبر و عباس و غلام و نقی و کل تقی و خالقزی و گل پری و خاله زری ، اقدس و پوران و مهین ، همه ی اهل در و همسایه و اقوام و خویشان و‌عزیزامون ، هر کی رو که دیدم و هرکی که جلو راهم سبز میشد ، ازش قسم میگرفتم این رازو به هیچکس نگه و دهنشو ببنده و براش این راز رو تعریف می کردم و اون هم قول می داد که به هیچکس این راز رو نگه که مبادا همه بفهمن و برای ما هم دردسر درت شه !!

• تشکر 2
  • عالی 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

واااااییییییییییی خدا مردم از خنده. رازداریش منو کشت. :gigglesmile:

• تشکر 3

لینک به ارسال

داستان ( نتیجه دروغگویی مجنون ! ) :

به نام خداوندی که لیلی و مجنون جدیدی خلق کرد که داستان های طنزشان آدم را به خنده وادار کند . شبی از شب خای خدا ، مجنون که دکتر این شهر بود ، خسته و درمانده به خانه آمد . به سوی بستر خویش رفت . هنپز پلک های خویش را نبسته بود و نخوابیده بود که صدای زنگ تلفن بلند شد . مجنون که از این مسئله سخت عصبانی شده بود ، رو کرد به لیلی و با عصبانیت گفت :

_ مجنون : بین چه کله خرابی نصفه شب زنگ زده ؟ نمیزارن آدم کپه ی مرگشو بزاره . هر کی با من کار داشت بگو خونه نیست .

لیلی سری به نشانه تایید تکان داد و تلفن را برداشت . به یکباره گفت :

_ لیلی : ببخشید ! دکتر خونه نیست و تا صبح هم نمیاد .

زنی که پشت تلفن بود ، با این سخن لیلی ، استرس سر تا پایش را در بر گرفت و با داد و شیون و زاری گفت :

_ زن : ای وای ! حالا من چه خاکی تو سرم بریزم ؟؟ اگه دکتر الان نیستش ، من پیش کی برم که به دادم برسه ؟ من یه زن حامله ام و تو ماه نهمم . الانم یه دردی سر شکم من نازل شده دارم میمیرم از درد . حالا چی کار کنم ؟!!

صدای زن آشفته دل ، آنقدر بلند بود ، که مجنون هم او را شناخت . پس رو کرد به لیلی و گفت :

_ مجنون : لیلی بهش بگو یه هفته تا زاییدنش مونده . خوب پس نمی خواد اینقد استرس و اضطراب براش داشته باشه . اگه یه قرص مسکن بندازه بالا ( بخوره ) دردش رفع میشه و دیگه هم استرس نداره .

لیلی به زن حامله گفت :

_ لیلی : اصلا نگران نباش . یه قرص نسکن بنداز بالا ( بخور ) و بخواب . دردت هم زود خوب خوب میشه .

زن حامله با شنیدن این حرف ، تعجب کرد . لحظه ای هیچ نگفت و بعد به لیلی گفت :

_ زن : میگما ، مگه تو نگفتی که دکتر خونه نیست و تا صبح هم نمیاد ؟ پس این مردکی که نصفه شب اومده خونه تو کیه ؟!! آخه این مرد چه قدر وجدان و شرف داره که به من بدبخت میگه چی باید بخورم ؟؟ اصلا صلاحیت داره که من به طبابیت این مرد گوش کنم و مرض من رو دوا و درمون کنه ؟؟

• تشکر 2

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی