رفتن به مطلب
Added by Amir

پست های پیشنهاد شده

 

پرÙÙد٠ÙØ±Û Ú©Ø¨Ø±

درباره کتاب :

کتاب «پرونده هری کبر» نوشته ژوئل دیکر ( -۱۹۸۵)، نویسنده سویسی است.
او در ۱۰ سالگی اولین جایزه ادبی خودش را برای انتشار مجله به نام «نشریه حیوانات»، دریافت کرد که نشان از قریحه سرشار او در نویسندگی دارد. همچنین با انتشار، نخستین رمانش به نام «ببر» نیز جایزه بین المللی بهترین نویسنده جوان سال ۲۰۰۵ را در لوزان دریافت کرد و دومین رمانش، «آخرین روزهای پدرمان»، نیز از کسب جایزه بی‌نصیب نماند و جایزه نویسندگان اهل ژنو را نیز برای این کتاب از آن خود کرد.
کتاب « پرونده هری کبر»، نیز مدتی پس از انتشار، از نظر فرهنگستان گنکور و فرهنگستان زبان و ادبیات فرانسه، شانس راه‌یابی میان نامزدهای کتاب سال را به دست آورده است. 
از دیگر افتخارات این کتاب می‌توان به راه یافتن به فهرست پرفروش‌ترین کتابهای نیویورک تایمز اشاره کرد.
داستان این کتاب در سال ۱۹۷۵ اتفاق می‌افتد. نولا کلرگان، دختر نوجوان ۱۵ ساله، به طرزی اسرارآمیز در شهر اورورای نیوهمپشاير ناپدید می‌شود. 
دبورا کوپر، زنی میان‌سال، پس‌ازآنکه با پلیس تماس می‌گیرد و ‌می‌گوید مردی را، در حالی که دختركی را در جنگل دنبال می‌کرد، ديده است کشته می‌شود.
پس از چندی، پرونده به دليل نبود مدارک کافی بسته می‌شود. 
سال‌ها بعد،جنازه نولا کلرگان به همراه نسخه‌ خطی کتاب ریشه‌های پليدی در حیاط خانه هری كبر، نويسنده مشهور ريشه‌های پليدی، پيدا شد.
اكنون مارکوس گولدمن، که بر بی‌گناهی استاد خود ايمان دارد، به اورورا می‌رود تا پرده از راز دو جنايتی، که ۳۳ سال پيش اتفاق افتاده بود، بردارد.
«پرونده هری كبر» نتيجه كنجكاوی و همكاری گولدمن با پليس اورورا، برای پرده‌برداری از راز اين جنايت، است.
در بخشی از کتاب «پرونده هری کبر» می‌خوانیم:
«همه از کتاب حرف می‌زدند. دیگر نمی‌توانستم با خیال راحت در نیویورک قدم بزنم؛ حتی نمی‌توانستم همچون گذشته در محدوده سنترال پارک بدوم، بی‌آنکه رهگذران خیابان شگفت‌زده فریاد بزنند: «هی نگاه کنید! گولدمن! همان نویسنده معروف!»
حتی گاهی وقت‌ها پیش می‌آمد که یکی از آنان کمی با من می‌دوید تا سؤالی، که ذهنش را درگیر کرده بود، از من بپرسد: «چیزی که تو کتابتان گفتید حقیقت داره؟ واقعا هری کبر این کار رو کرده؟».
حتی در رفت‌وآمدهایم سرایدار مجتمع را می‌دیدم که کتابم را می‌خواند، زمانی که کتاب را به پایان رساند، مدتی طولانی جلو در آسانسور من را نگه داشت تا حرف دلش را بزند: «پس این سرنوشت نولا کلرگان بود؟ چه وحشتناک! اما چه‌جوری کار به اینجا رسید؟ آقای گولدمن چطور امکان داره این اتفاق برای کسی بیفته؟».

پ.ن:علاوه بر داستان گیرا.هر فصل یه درس نویسندگی میده اول فصل ها.فوق العادست

  • تشکر 1

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی

×