رفتن به مطلب
Added by Amir

Added by Amir

Lunatic

آیا این مومیایی متعلق به یک موجود فضایی است؟! + تصویر

پست های پیشنهاد شده

حقایقی درباره مومیایی آتاکاما

سال ۲۰۰۳ میلادی، بزرگترین شوک به باستان شناسان و دانشمندان جهان وارد شد! در این سال کشف یک مومیایی بسیار کوچک که سری عجیب و غریب و بسیار کشیده داشت، توجه تمامی رسانه های دنیا را به سمت صحرای آتاکاما در پرو جلب کرد. سر این مومیایی شباهت زیادی به آدم فضایی هایی دارد که تا به حال در فیلم های علمی – تخیلی دیده ایم. شاید به همین خاطر است که در زمان وقوع این کشف بزرگ، تقریبا همه مردم جهان مطمئن بودند که این جسم، مومیایی یک آدم فضایی است که هزاران سال قبل به زمین پا گذاشته است! اما واقعا راز و رمز این موجود عجیب چیست؟! در ادامه با الی گشت همراه باشید تا سری به دنیا علمی و باستان شناسی بزنیم و از رمز و راز مومیایی آتاکاما سر در بیاوریم.

مومیایی آتاکاما

مومیایی آتاکاما (Atacama) را به نام های دیگری همچون مومیایی آتا، مومیایی آدم فضایی و مومیای بیگانه هم می شناسند. از همان زمان کشف این جسم شگفت انگیز، دانشمندان مطالعات خود را بر روی آن آغاز کردند.  آزمایشات DNA نشان داد که این مومیایی ۱۵ سانتی متری (۶ اینچ)، متعلق به یک جنین انسان است. آن ها این جنین را آتا نامیدند. اما به تازگی، شک و شبهات زیادی به این تحقیقات وارد شده است.

مومیایی آتاکاما - مومیایی آدم فضایی

در تاریخ ۱۸ جولای ۲۰۱۸، گروه دیگری از محققان به ارزیابی مطالعات قبلی پرداختند و یافته های خود را در مجله بین المللی آسیب شناسی منتشر کردند. آن ها انتقادات زیادی را به مطالعات قبلی وارد کردند و گفتند که نتیجه گیری های این مطالعات درباره ناهنجاری های اسکلت مومیایی آتاکاما همچون دنده های سینه گم شده آن، منعکس کننده ناقص بودن این مطالعات است. نواقص این مطالعات، دانشمندان را مجبور کرد که دوباره دست به آزمایش DNA  بزنند. آزمایش جدید موجب از بین رفتن بخشی از اسکلت مومیایی شد. به گفته کریستینا کیلگرو (Kristina Killgrove) استادیار دانشگاه فلوریدای غربی، در این تحقیقات هیچ فردی از همین منطقه وجود نداشت تا یک وقت خدای ناکرده نتایج تحقیقات به خاطر برخی از اصول اخلاقی یا چیزهای دیگر دست خوش تغییر نشود!

مومیایی آتا

در مقاله علمی جدید، دانشمندان اشاره کردند که جمجمه و بدن غیر معمول و عجیب مومیایی آتاکاما لزوما به خاطر یکسری ناهنجاری معمولی نیست. آن ها این احتمال را می دهند که جمجمه این مومیایی، هنگام خروج از بدن مادرش در فشار و گرمای زیاد زیر زمین، به این شکل در آمده است! (گویا مادر این جنین قبل از تولد فرزندش در زیر زمین مدفون شده بود.)

محققان تحقیق جدید، همچنین ایده “جهش های ژنتیکی” که محققان قبلی آن را بیان کرده بودن را مورد آزمایش قرار دادند. این دانشمندان عنوان کردند که رشد اسکلت در سن احتمالی این جنین که آن را ۱۵ هفته عنوان کرده اند، تحت تاثیر عوامل مختلف ژنتیکی دیگر که محققان قبلی بیان کرده بودند، قرار نگرفته است. به دلیل اینکه دانشمندان قدمت این مومیایی را فقط چند دهه تخمین زده اند، نگرانی های اخلاقی زیادی را نسبت به اعلام نتایج درست و بدون تحریف این تحقیقات دارند. همچنین آزمایشات DNA بیشتر، موجب از بین رفتن قسمت بیشتری از مومیایی آتاکاما می شود. به همین خاطر محدودیت های زیادی در سر راه آزمایش این مومیایی وجود دارد. محققان تحقیق جدید، حتی شک دارند که در تحقیقات قبلی از این مومیایی نمونه DNA گرفته شده باشد!

مومیایی عجیب آتا

جالب اینجاست که محققان جدید، هیچ پایه و اساس علمی را برای این تحقیقات نمی شناسند و عقیده دارند که چون این اسکلت نرمال است و فقط شکلش کمی متفاوت است، از اول هم نباید تحقیقات علمی روی آن صورت می گرفت. آن ها این کار را غیر اخلاقی و غیر ضروری دانسته اند. این محققان از تمامی دانشمندان خواسته اند که در مواردی که شواهد علمی بسیار کمی وجود دارد و یا مواقعی که نمونه در یک گالری خصوصی نگه داری می شود، از انجام آزمایش DNA بر روی آن خود داری کنند.

جالب تر از همه، اعتقادات مردم عادی درباره کشف مومیایی آتاکاما یا همان مومیایی آتا است. بسیاری از مردم عقیده دارند که این جسم، مومیایی یک آدم فضایی است که چند سال قبل به کره زمین آمده است. آن ها می گویند که دانشمندان و دولت مردان می ترسند که نتایج واقعی تحقیقات را اعلام کنند. چرا که وجود یک آدم فضایی، باعث ترس و وحشت و هرج و مرج در زمین می شود! برخی دیگر اعتقاد دارند که این موجود، با خاطر برخی از آزمایش های هسته ای و یا ژنتیکی به این حال و روز افتاده است. آزمایش های پنهانی که همواره برخی از کشورهای پیشرفته و مدرن دنیا در صحراها انجام می دهند! در هر حال، با وجود اینکه نتایج تحقیقات جدید هم به وضوح عنوان می کند که این مومیایی متعلق به جنین یک انسان است، ولی باز هم بسیاری از مردم عقیده دارند مومیایی آتاکاما یک موجود فضایی و ماورای زمینی است!

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی

×