رفتن به مطلب
Added by Amir

Reyhanh

ماجرای مومیایی جیغ زن+عکس

پست های پیشنهاد شده

گفت می شود که این مومیایی مربوط به یکه از فرعون های مصر باستان می باشد. این مومیایی، معروف به مومیایی رنج کشیده است. هنگامی که به صورت آن نگاه می کند، رنج و مشقت بسیاری را در صورت آن مشاهده می کنید.مدارکی دیگر وجود دارد که نشان می دهد که این مومیایی قصد داشت پدر خودش را بکشد. اما پدر نقش او را فهمید و زودتر اقدام کرد و پسرش را در خواب کشت. مدارکی دیگری نیز وجود دارد که مادرش او را با سم کشت. و درد در صورت این مومیایی همان سم است که چهره ی او را اینگونه ساخته است.

نتایج سی اتسکن بر روی فک پایینی او نشان می دهد که سرش در لحظه مرگ به سمت عقب کشیده شده و این یعنی در لحظه ی مرگ هیچ گونه درگیری فیزیکی بین قاتل و مقتول رخ نداده است.

مرد مومیایی جیغ زن را شاید بشناسید ؟ مومیایی 3 هزار ساله که همانند سایر مومیای ها در مصر باستان برای باستان شناسان اسرار آمیز و عجیب است.مردی با حالتی که انگار در حال جیغ کشیدن هست ، توسط مصریان باستان مومیایی شده است.

در این میان باستان شناسان در خصوص مرد مومیایی جیغ زن می گویند :

مومیایی مصر باستان که در حال کشیدن فریادی ابدی از دنیا رفته است، می تواند فردی سلطنتی باشد که 3 هزار سال پیش به جرم اقدام به قتل فرعون کشته شده است.

این در حالی است که 100 سال پیش بقایای مومیایی غیرمعمولی در معبد تدفینی دیر البهاری در مصر کشف شد. هویت واقعی این مومیایی که حالت چهره ای وحشت زده و دردناکی دارد، برای سال ها دانشمندان را گمراه کرده بود.

متخصصان می گویند مرد مومیایی جیغ زن به گونه ای دفن شده که تاکنون سابقه نداشته است؛ دست و پای او با چرم و بدنش با پوست گوسفند پوشانده شده بود که این امر نشان می دهد متوفی فردی ناپاک محسوب می شده است. همچنین دهان این مومیایی باز باقی مانده است، گویی مسموم شده است.

این در حالی است که بعد از سال ها بررسی مشخص شده است که این بقایا متعلق به پسر خائن شاه رامسس سوم است که نقشه قتل پدرش را در سر داشته است و به همین دلیل به مرگ محکوم و حلق آویز شد.

مرد مومیایی

راز معمای مرد مومیایی جیغ زن چه بود؟

بدن پسر خائن یا همین مرد مومیایی جیغ زن ، در نزدیکی معبد مشهور خاندان سلطنتی در ساحل غربی رود نیل دفن شده است. در حالی که بدن باقی افراد خاندان سلطنتی در کتان سفید پوشانده شده اند و با دقت خاصی مومیایی شده اند اما بدن مومیایی جیغ زننده در پوست گوسفند پیچانده شده است و فرآیند مومیایی کردن او هم بی دقتی تمام انجام شده است. در واقع بدن این مومیایی به سادگی در نمک ناترون قرار گرفته شده است تا خشک شود و حتی مقداری از آن نیز در دهان او ریخته شده است.

البته فراموش نشود که مرد مومیایی جیغ زن با اسم مرد ناشناس در سال 1886 کشف و در حال حاضر برای اولین بار در موزه قاهره مصر به نمایش گذاشته شده و دانشمندان در ابتدا گمان می کردند که این مرد مرموز مسموم شده است ولی آنالیزهای بعدی حاکی از آن بود که هیچ نشانی از مسمومیت در بدن این مومیایی دیده نشده اما نشانه های اطراف گردن مومیایی جیغ زننده نشان می دهد که به احتمال زیاد این فرد حلق آویز شده است.

برای تایید کشته شدن مرد مومیایی جیغ زن در متون باستانی مصر آمده است که شاهزاده پنتاور پسر فرعون، و ملکه «تیه»، همسر دوم فرعون، نقشه قتل فرعون رامسس سوم را برنامه ریزی کرده بودند و در این میان نیز دانشمندان با استخراج DNA از استخوان مرد مومیایی جیغ زن و رامسس سوم و انجام آزمایش روی آنها تائید کردند که مومیایی جیغ زننده پسر رامسس سوم بوده است.

جالب ایت بدانید که مرگ رامسس سوم بسیار مخوف بود و هنوز هم جزئیات اسرارآمیز زیادی درباره قتل او وجود دارد. اسکن های صورت گرفته روی مومیایی این فرعون نشان می دهد که گلوی او بریده شده و انگشت شست پای او نیز کنده شده و در این میان نیز پاپیروس های باستانی نشان می دهد که خائن دستگیر شده است اما واضح نیست که رامسس سوم بر اثر این اقدام کشته شده است یا خیر.

در ادامه تصاویر بیشتری از مرد مومیایی جیغ زن را در سایت نمناک تماشا می کنیم.

 

 

مرد مومیایی

 

 

نقشه غار محل کشف مومیایی جیغ زن

 

مرد مومیایی

داستان عجیب مرد مومیایی جیغ زن

 

 

 

 

مرد مومیایی

مرد مومیایی

 

 

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی

×