رفتن به مطلب
Added by Amir

Added by Amir

پست های پیشنهاد شده

به نام سلام مهربان

در این تاپیک قصد داریم کمی شما رو با کار آفرین کار آفرینی و مشکلات جوانان آشنا کنیم.تمام این مطالبی که میخونید حاصل پیگیری ها و تحقیقات خودمه که در انجمن نودهشتیا قرار دادمش.هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب چه با ذکر نام چه بی ذکر نام مورد رضایت و حمایت ماست.با ارزوی موفقیت وخوشبختی تمامی جوانان.

همونطور که همه ما میدونیم بزرگ ترین مشکل جوانان بیکاری هست که ما راه حل اون رو بطور خلاصه بهتون میگیم.

 

بخش اول

 

دلایل اصلی و ریشه بیکاری:1-انواع کار در کشور ما(در پایین اشاره شده)

 

1-دولتی:بازدهی پایین-کیفیت پایین-هزینه تمام شده بالا در نتیجه: سود پایین فروش کم (علت در پایین ذکر میشود)

2-خصوصی:بازدهی بالا-کیفیت بالا-هزینه تمام شده پایین در نتیجه:سود بالا و فروش زیاد(علت ذکر میشود)

 

در همین اول توضییح بگویم ک قصد توهین ندارم.تمامی حرف ها بطور میانگین هستش.یعنی اگه شما حرف من رو قبول ندارید به این دلیل میتونه باشه ک فضای محدود دور خودتون رو میبینید.

 

1شغل های دولتی: در این گونه عملکرد و سیستم درآمد زایی کارکنان حقوقی ثابت و بدون مشارکت در سود دارند.یعنی چه؟ یعنی اینکه کارکن چه کار خود را به طور کامل انجام بدهد چه انجام ندهد چه سود و فروش بالا برود چه نرود در حقوق وی تاثیری ندارد.که این مطلب همان مشکل اصلی قانونگذاری شغل های دولتیست.در شغل های دولتی فرد اگر وجدان کاری داشته باشد و اگر مقدار مسولیت های خود را بشناسد شاید(تکرار میکنم شاییییید) وظیفه خودرا درست انجام دهد.(به این دلیل که درآمد وی در هر دو صورت یکی خواهد بود )

 

2شغل های خصوصی مشارکتی: این گونه سیستم درآمد زایی که جهان روی چرخ آن میگردد و بزرگ ترین شرکت های جهان طبق این اصول عمل میکنند یکی از خصوصیات بارز آن شرکت کارکنان و سهم داشتن آنها در سود است.برای مثال فلان شرکت خصوصی میگوید من ماهانه به شما 500 تومان حقوق ثابت میدهم و بقیه حقوق شما وابسته  به سود شرکت است.مثلا میگوید 50 درصد از سود شرکت با رعایت سهم مناسب(برای مثال ناظرین 1.5 سهم و کارکنان 1 سهم) بخش دیگر حقوق شمارا تشکیل میدهد.این گونه کارکنان نسبت به کیفیت و سود و .... احساس مسئولیت دارند چون اگر نداشته باشند از حقوق خودشان کاسته میشود.

 

 

حال که با ساختار کلی دو مجموعه شغل آشنا شدید در بخش های بعدی مطالب تخصصی تری میگذاریم.

باتشکر از توجه شما به آینده کشور.سیناصیفوری

ویرایش شده در توسط over79sina
  • تشکر 2

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی

×