رفتن به مطلب
Added by Amir

Added by Amir

پست های پیشنهاد شده

به نام سلام مهربان

کار آفرینی (بخش دوم)

سلام به دوستان عزیزم که پیگیر مطالب کار آفرینی من هستن.در خدمتتون هستم با بخش دوم کار آفرینی.

شاید همه شما این موضوع رو حس کردید که خیلی از اطرافیانتون با مدرک مثلا لیسانس بیکار هستن و از نبود شغل گله مندند.میدونید دلیل این مسئله چیه؟دلیل اصلی این موضوع غلط بودن سیستم آموزشی ما هستش یعنی چی؟چرا؟یعنی اینکه سیستم آموزشی نو جوانان و جوانان ما رو کا آفرین یا حداقل کارمند بار نمیاره.چون تمام سیستم آموزشی کشور عزیزم ایران متاسفانه حفظ محوریه.یعنی چی؟یعنی اینکه بدترین خیانت از سوی سیستم آموزشی و پرورشی جوانان به آنها میشود.دلیل؟تمامی دروس و مباحث حفظ محوری و حافظه محوری است.شاید پیش خودتون بگید خب همه درس ها نیاز به حفظ برخی از مباحث دارند.آری این جمله درست است اما در کنار حفظ برخی مباحث باید کاربرد آن در جامعه را یاد گرفت.حال برای برخی این موضوع پیش می آید ک مانباید درس بخوانیم تا کار آفرین شویم؟؟؟ این جمله غلط ترین حرف ممکن در برداشت از گفته های من است.بزارید اینگونه بگویم.(درس لازم است درحد نمره 20 ولی کافی نیست) روی این جمله مدتی فکر کنید سپس ادامه مطلب را بخوانید.

چه مکمل های در کنار درس هست ک مارا کار آفرین میکنید؟

هشت مکمل در کنار درس وجود دارد برای کار آفرین شدن که ما در این بخش فقط به یکی از آنها اشاره میکنیم.بقیه در بخش های آینده.

1مسئله محوری درس بخوانیم:

آری تفکر شما در مورد این جمله قطعا درست است چون این جمله دو بعد معنایی دارد.بعد اول طرح مسئله بعد از هر مطلبی ک میخوانیم.بعد دوم مهارت حل مسئله آن.(همان سوال ها)

برای شروع این مسئله شما میتوانید به چیزی ک من در پایین میگویم عمل کنید.سپس اگر موفق بودید دیگر موارد مکمل.

هر مطلب را که میخوانیم سه سوال زیر را برای خودمان طرح کنیم.و برای جواب به آن به منابع معتبر مراجعه کنیم.یا آزمایش کنیم.(شاید پیش خود بگویید که اگر بخواهیم این موضوع را برای همه مطالب و دروس اجرا کنیم که پیر میشویم و شاید به هیچ نتیجه ای نرسیم.عذر خواهی میکنم چون من میبایست اول مطالب خود شناسی و علاقه را بیان کنم سپس این موضوع.فعلا این موضوع رو بدونید ک این مکمل را در راستای مباحثی ک علاقه دارید اجرایی کنید.برای مثال اگر از شیمی خوشتان می آید روی آن درس اجراییش کنید)

سه سوالی ک باید از خود در مرحله اول بپرسید.(وقتی ک حرفه ای تر شدید سوال ها تغییر میکند)

1-کاربرد این مطلب در جامعه ما؟

2-کاربرد این مطلب در جامعه فعلی ما که به اجرا رسیده است؟

3-کاربرد این مطلب در جامفه فعلی  چه مشکلی را حل میکند؟

به عنوان برادر از شما خواهش دارم به این گفته ها عمل کنید.آینده شما به این مطالب بستگی دارد.در آینده  بیش از 60% شغل ها کار افرینی خواهد بود.

برادر حقیر شما سینا صیفوری

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی