رفتن به مطلب
Added by Amir

Added by Amir

Giso

دوستان ماهر در کار با آفیس کمک

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان 

راستش من یه مشکل خیلی بزرگ دارم که اصلا نمی دونم چطوری حلش کنم... هر چی هم تو نت دنبال راه حل گشتم نتونستم چیزی پیدا کنم! :(  موضوع از این قرار نمی دونم چرا از امروز صبح وقتی می خوام تایپ کنم توی ورد 2013 حروف رو برعکس می نویسه مثلا می خوام بگم:

" من یه مشکل دارم "

می نویسه:

" م ر ا د   ل ش ک م   ه ی   ن م "

چیکار کنم درست بشه؟ کارم خیلی ضروریه!  :unsure:

• تشکر 3

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

باسلام

یعنی وقتی تایپ می کنین این شکلی میشه؟

49p7_s.png

یا این شکلی؟

00cr_sa.png

• تشکر 2

لینک به ارسال

باسلام

یعنی وقتی تایپ می کنین این شکلی میشه؟

49p7_s.png

یا این شکلی؟

00cr_sa.png

سلام مدیر خان

به شکل دوم می شه! از صبحه دارم باهاش ور می رم... چیکار کنم؟ :unsure:

• تشکر 2

لینک به ارسال

نظیمات بخش direction رو به ” راست به چپ ” تغییر بدید

• تشکر 3

لینک به ارسال

نظیمات بخش direction رو به ” راست به چپ ” تغییر بدید

می شه دقیقا آدرس بدین  :D

• تشکر 2

لینک به ارسال

می شه دقیقا آدرس بدین  :D

کاری که ایشون میگه شاید جواب بده 

برای انجامش باید با فشردن کلید های Ctrl + Shift سمت راست صفحه کلید ، جهت نوشتاری راست به چپ تغییر می کند و  برای چپ به راست باید کلید های Ctrl + Shift سمت چپ صفحه کلید را فشرد.

ببینین میشه یا نه اگه نشد مشکل از style  هست

شاید این هم به درتون بخوره

تغییر جهت متون Text Direction و زبان صفحه کلید Keyboard Language

برای تایپ فارسی باید ابتدا زبان Windows را به زبان فارسی تغییر داد و همچنین مانند نوشتار فارسی باید ساختار واژه پرداز ورد را راست به چپ Right to Left کرد همچنین در تایپ متون لاتین نیز باید زبان صفحه کلید را به انگلیسی و جهت متون را از چپ به راست Left to Right تغییر داد .

نکته 1: در یک سند Word شما می توانید هر دو حالت نوشتاری لاتین و فارسی را داشته باشید اما در یک سطر یا پاراگراف فقط یکی از دو حالت راست به چپ و یا چپ به راست را می توان استفاده کرد .

نکته 2: در صورتی که با ساختار چپ به راست شروع به تایپ فارسی کنید با مشکلاتی مانند حرکت معکوس کلید های مکان نمای راست و چپ و پرش کلمات لاتین در ابتدا یا انتهای متون فارسی مواجه خواهید شد.

برای تغییر زبان ویندوز به روش های زیر می توان عمل کرد :
  1. با فشردن همزمان کلید های Alt + Shift سمت راست صفحه کلید، زبان به فارسی تغییر می کند و با فشردن همان کلیدها در سمت چپ صفحه کلید زبان ویندوز به زبان انگلیسی تغییر میکند .
  2. استفاه از کلید تغییر زبان در نوار کار ویندوز  و انتخاب زبان فارسی و برای تایپ لاتین انتخاب گزینه English .
  3. استفاده از کلید تغییر زبان در نوار ابزار قالب بندی.
برای تغییر جهت متون Direction به روش های زیر می توان عمل کرد :
  1. با فشردن کلید های Ctrl + Shift سمت راست صفحه کلید ، جهت نوشتاری راست به چپ تغییر می کند و  برای چپ به راست باید کلید های Ctrl + Shift سمت چپ صفحه کلید را فشرد.
  2. استفاده از کلید  در نوار ابزار قالب بندی برای راست به چپ کردن متون و از کلید  برای چپ به راست کردن متون استفاده می شود .
  • تشکر 2

لینک به ارسال

کاری که ایشون میگه شاید جواب بده 

برای انجامش باید با فشردن کلید های Ctrl + Shift سمت راست صفحه کلید ، جهت نوشتاری راست به چپ تغییر می کند و  برای چپ به راست باید کلید های Ctrl + Shift سمت چپ صفحه کلید را فشرد.

ببینین میشه یا نه اگه نشد مشکل از style  هست

شاید این هم به درتون بخوره

تغییر جهت متون Text Direction و زبان صفحه کلید Keyboard Language

برای تایپ فارسی باید ابتدا زبان Windows را به زبان فارسی تغییر داد و همچنین مانند نوشتار فارسی باید ساختار واژه پرداز ورد را راست به چپ Right to Left کرد همچنین در تایپ متون لاتین نیز باید زبان صفحه کلید را به انگلیسی و جهت متون را از چپ به راست Left to Right تغییر داد .

نکته 1: در یک سند Word شما می توانید هر دو حالت نوشتاری لاتین و فارسی را داشته باشید اما در یک سطر یا پاراگراف فقط یکی از دو حالت راست به چپ و یا چپ به راست را می توان استفاده کرد .

نکته 2: در صورتی که با ساختار چپ به راست شروع به تایپ فارسی کنید با مشکلاتی مانند حرکت معکوس کلید های مکان نمای راست و چپ و پرش کلمات لاتین در ابتدا یا انتهای متون فارسی مواجه خواهید شد.

برای تغییر زبان ویندوز به روش های زیر می توان عمل کرد :
  1. با فشردن همزمان کلید های Alt + Shift سمت راست صفحه کلید، زبان به فارسی تغییر می کند و با فشردن همان کلیدها در سمت چپ صفحه کلید زبان ویندوز به زبان انگلیسی تغییر میکند .
  2. استفاه از کلید تغییر زبان در نوار کار ویندوز  و انتخاب زبان فارسی و برای تایپ لاتین انتخاب گزینه English .
  3. استفاده از کلید تغییر زبان در نوار ابزار قالب بندی.
برای تغییر جهت متون Direction به روش های زیر می توان عمل کرد :
  1. با فشردن کلید های Ctrl + Shift سمت راست صفحه کلید ، جهت نوشتاری راست به چپ تغییر می کند و  برای چپ به راست باید کلید های Ctrl + Shift سمت چپ صفحه کلید را فشرد.
  2. استفاده از کلید  در نوار ابزار قالب بندی برای راست به چپ کردن متون و از کلید  برای چپ به راست کردن متون استفاده می شود .

ممنون ولی مشکل من جهت نوشتاری نیست!

اولا کلا حروف رو جدا از هم تایپ می کنه دوم اینکه کاملا راست نویسه!

• تشکر 2

لینک به ارسال

خوب اینو امتحان کنید 

اول متن رو انتخاب کنید بعد کلیک راست کنید منووی برای شما باز میشه 

روی گزینه styles کلیک کنید بعد روی گزینه apply styles کیلیک کنید:

tz03_w.png

حال براتون صفحه ای باز می شه که توی یکی از کادر ها اسم style شما ست روی اون کلیک کنید و بیارینش روی normal:

7ynq_w.png

خوب حالا ببینین درست میشه یا نه

• تشکر 2

لینک به ارسال

خوب اینو امتحان کنید 

اول متن رو انتخاب کنید بعد کلیک راست کنید منووی برای شما باز میشه 

روی گزینه styles کلیک کنید بعد روی گزینه apply styles کیلیک کنید:

tz03_w.png

حال براتون صفحه ای باز می شه که توی یکی از کادر ها اسم style شما ست روی اون کلیک کنید و بیارینش روی normal:

7ynq_w.png

خوب حالا ببینین درست میشه یا نه

دستتون درد نکنه مشکلم حل شد... مشکلم از زبانش بوده... زبان وردم انگلیسی بود که به اربیک تغییر دادم ... 

ممنونم  :gol:

• تشکر 3

لینک به ارسال

دستتون درد نکنه مشکلم حل شد... مشکلم از زبانش بوده... زبان وردم انگلیسی بود که به اربیک تغییر دادم ... 

ممنونم  :gol:

خدارو شکر خواهش می کنم 

• تشکر 2

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

درباره نودهشتیا

نودهشتیا اولین کتابخانه مجازی دانلود رمان میباشد که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان فارسی زبان آغاز به کار کرده است و بیش از یک دهه است در راستای این اهداف در حال فعالیت و خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

امکانات اضافی